Nuteista dujas Kuršėnų šeimos namuose purškusi mergina

2021 m. rugpjūčio 29 d. apie 22.30 valandą policijos pareigūnai buvo iškviesti į Kuršėnų šeimos namus, esančius Pramonės gatvėje, kur neblaivi neseniai pilnametystės sulaukusi V. K. papurškė ašarinių dujų dviem jaunesniems šių namų rūpintiniams R. R. ir A. B. Mergina ne tik tokiu būdu sukėlė nukentėjusiesiems fizinį skausmą, tačiau ir sutrikdė įstaigos darbuotojų galimybes normaliai dirbti patalpoje, nepatogumus kitiems šių namų gyventojams. Dėl tokių V. K. (vadinkime ją Viktorija, tačiau vardas yra pakeistas) veiksmų Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Audrius Sadauskas priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, paskirdamas merginai bausmę. Baudžiamasis įsakymas neseniai įsiteisėjo.

Pagalbos šaukėsi šeimos namų darbuotojai

Policijai pateiktame pareiškime nurodoma, kad Viktorija tą vakarą į Kuršėnų šeimos namus grįžo neblaivi. Ji kalbėjo nerišliai, svirduliavo bei buvo nusiteikusi agresyviai kitų vaikų atžvilgiu. Be viso to, su savimi parsinešė dujų balionėlį ir tuo gyrėsi. Netrukus tarp Viktorijos bei nepilnamečio R. R. kilo konfliktas ir mergina, pasiėmusi dujų balionėlį, jam į akis pripurškė dujų. Kitam šeimos namų rūpintiniui dujų kliuvo ant rankų, dėl ko vaikinukas jautė deginimą. Kitiems, tuo metu buvusiems patalpoje, taip pat kilo nepatogumų – graužė akis, burną, dėl to teko atidaryti langus. Policijos pareigūnai iškviesti tik po valandos, kadangi Viktorija nenusiramino, į prašymus elgtis tinkamai bei eiti miegoti nereagavo. Merginai nustatytas 1,47 promilių girtumas.

Suerzino pasišaipymai

Apklausta ikiteisminio tyrimo metu, Viktorija kaltę pripažino. Pasak merginos, ji anksčiau alkoholį vartodavo dažnai, tačiau paskutiniu metu to nebedarė. Tą vakarą gyvenanti Kuršėnų šeimos namų gyventoja grįžo iš miesto neblaivi. Pasak jos, kažkuris iš nukentėjusių vaikinų pradėjo prašyti cigarečių. Jų prašymas merginą supykdė ir ji liepė atstoti. Viktorija nebeprisiminė, ar vartojo necenzūrinius žodžius nukentėjusiųjų atžvilgiu, bet pripažino, kad taip būti galėjo. Vaikinukai ėmė šaipytis iš Viktorijos girtumo. Vienas netgi kilnojo kojas, tarsi norėdamas spirti. Jauna šeimos namų gyventoja susinervino ir, nuėjusi į savo kambarį, pasiėmė ašarinių dujų balionėlį, kurį buvo nusipirkusi pati. Grįžusi prie nukentėjusiųjų, jiems tuo balionėliu papurškė. Po to kiti bandė iš jos šį „ginklą“ atimti.

Nukentėjusieji atleido

Kita dieną mergina atsiprašė nukentėjusiųjų. Jie vėliau Viktorijai pretenzijų nebeturėjo. Nukentėjusysis A. B. apskritai apie įvykį nenorėjo duoti parodymų ir pareigūnams sakė, kad „nieko nebuvo“.

Skirtas laisvės apribojimas

Viktorija anksčiau nebuvo teista, tačiau prieš mėnesį iki įvykio Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų nutartimi buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės. Tuo metu jai buvo pateikti įtarimai dėl fizinio skausmo sukėlimo. Šeimos namuose gyvenanti mergina daug kartų bausta administracine tvarka. Teismas nusprendė, kad daugiausiai naudos duos skirta laisvės apribojimo bausmė su tam tikrais įpareigojimais, o bausmės trukmė gali būti artima minimaliai. V. K. pripažinta kalta pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Jai skirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant šiuo laikotarpiu dalyvauti elgesio pataisos programoje bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (tame tarpe ir alkoholio). Nuteistosios priežiūrą vykdys Probacijos tarnyba.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts