NETIKĖTUMAS VAIKAMS – PAGYRIMAI IŠ POLICININKŲ RANKŲ

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai už pavyzdingą elgesį kelyje specialiais pagyrimais skatina vaikus. Pagal taisykles ėjusiems per gatvę, automobilyje užsisegusiems saugos diržą, dviračiu važiavusiems su šviesą atspindinčia liemene ir kitaip pagal taisykles besielgusiems gatvėje – įteikia pagyrimą ir policijos atributikos.

Skatindami už gerą elgesį kelyje pareigūnai tikisi, kad vaikai visuomet laikysis Kelių eismo taisyklių.
Gatvėje pareigūnų užkalbinti mažieji šiauliečiai atrodė nustebę, o kai kurie netgi prisipažino pamanę, kad kažkuo prasižengė, bet sužinoję, kad juos nori pagirti – labai džiaugėsi.
„Dirbu Saugaus eismo klasėje, tad kiekvieną dieną bendrauju su keliomis dešimtimis vaikų ir matau, kaip svarbu nuolat jiems priminti apie saugumą kelyje. Vaikai greitai užmiršta taisykles, tad būtina apie tai kalbėti nuolat. O pagyrimas ar paskatinimas už teisingą elgesį – puiki priemonė” – sako Šiaulių apskrities policijos Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio specialistė Kristina Strelcovienė.
Šiaulių apskrities policijos Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas Teisutis Beržinskas sako, kad vaikams dažnai trūksta gero pavyzdžio, kaip elgtis gatvėje: „patys suaugusieji kartais važiuoja be diržo, bėga per gatvę degant raudonam šviesoforo signalui, o visa tai mato vaikai. Vėliau tai gali lemti labai skaudžias nelaimes”.
Šiaulių apskrityje PIRMĄJĮ ŠIŲ METŲ PUSMETĮ keliuose buvo sužaloti 22 vaikai, PER VISUS 2017 M. – 61. Šiaulių mieste per pirmą šių metų pusmetį eismo įvykiuose nukentėjo 11 vaikų, pernai per tą patį laikotarpį – 13.

Video – https://www.youtube.com/watch?v=hwGS7-TcV0s

Total
0
Dalinasi
Related Posts