Atliekų surinkimo vietos ir tvarkytojai vienoje internetinėje svetainėje 

Aplinkos apsaugos institutas kartu su regioniniais atliekų tvarkymo centrais įkūrė svetainę atliekos.lt. Tai – internetinė svetainė, skirta visiems Lietuvos gyventojams, įmonėms ir organizacijoms, kurioje teikiama informacija apie visų rūšių atliekas, jų surinkimo galimybes ir tvarkymą.

Daugelį buityje susidarančių atliekų gali būti perdirbamos, todėl labai svarbu jomis tinkamai pasirūpinti ir perduoti atliekų tvarkytojams. Iki šiol Lietuvoje nebuvo sukurta internetinė platforma, kur vienoje vietoje būtų galima rasti informaciją apie įvairių rūšių atliekų tvarkymą ir jų pristatymo galimybes.

„Tikrai ne visi gyventojai žino, kur kokias atliekas reikia pristatyti ir kas su jomis nutinka vėliau. Internetinė svetainė atliekos.lt tampa patogiu įrankiu kiekvienam gyventojui, nes joje pateikiama informacija ne tik apie atliekų pristatymo vietas, bet ir atliekų priėmimo sąlygas. Čia gyventojai ir įmonės galės atlikti paiešką pagal savivaldybes ar atskirus pagrindinių atliekų srautus, ras informaciją apie atliekų tvarkytojus visoje Lietuvoje. Sukurta ir mobili šios svetainės versija“, – teigė Aplinkos apsaugos instituto direktorius A. Skinulis.

Svetainėje teikiama informacija apie visus regionuose veiklą vykdančius atliekų tvarkytojus, pagal tvarkomų atliekų rūšį ir vietą. Todėl gyventojai šioje internetinėje svetainėje ras atsakymus į visus su atliekų tvarkymu ir pristatymu susijusius klausimus. Gyventojai taip pat bus informuojami apie atliekų tvarkymo galimybes, rūšiavimą, supažindinami su atliekų tvarkymo srityje įgyvendinamais projektais ir naujienomis.

Siekiant užtikrinti svetainėje pateikiamos informacijos tikslumą, duomenys bus nuolat atnaujinami ir pildomi bendradarbiaujant su visuomene ir atliekų tvarkytojais.

Pagal Aplinkos apsaugos instituto ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts