Nepermokėkite už atliekas – rinkliava negali viršyti 1 procentų pajamų!  

Rinkliava už atliekų išvežimą negali viršyti vieno procento pajamų.

PRAVARTU ŽINOTI


Skaičiuojant rinkliavos už atliekų tvarkymą dydį, yra taikomos įvairios savivaldybių numatytos lengvatos. Tačiau labai svarbu žinoti, kad egzistuoja ir vienas visuotinai priimtas principas: rinkliava ar kitas mokestis už atliekų tvarkymą negali viršyti 1 procento vidutinių metinių šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų.

Nemažai žmonių nežino, kad  už atliekų tvarkymą neprivalo mokėti daugiau nei 1 procento savo pajamų, jų nesusiskaičiuoja ir nepasinaudoja šia lengvata, kuri yra numatyta ir Europos Sąjungos, ir Lietuvos teisės aktuose.

Mažas pajamas gaunantys asmenys, norintys pasinaudoti šia lengvata, turėtų kreiptis į Savivaldybės, kurioje turi jiems nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto, Socialinės paramos skyrių. Skyriaus specialistai informaciją apie šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamas perduos rinkliavos administratoriui.

Informacija įtraukiama į Regionų atliekų tvarkymo centrų duomenų bazę ir asmenims, turintiems teisę į šią lengvatą, sumažinamas rinkliavos dydis.

Ši lengvata galiojo anksčiau, ji galios ir nuo šių metų liepos mėnesio pasikeitus rinkliavos skaičiavimo tvarkai.

Pavyzdžiui, jeigu šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamos per mėnesį yra 300 eurų, mokestis už atliekų tvarkymą negali būti didesnis nei 3 eurai mėnesiui.

Tokia lengvata gali pasinaudoti tikrai nemaža dalis gyventojų, kurie iki šiol dėl įvairių priežasčių: vieni dėl nežinojimo, kiti manydami, kad taikant lengvatą apskaičiuota suma bus pernelyg maža, to nedarė. Todėl svarbu, kad gyventojai susiskaičiuotų savo pajamas ir įsitikintų, kad už atliekų tvarkymą jie nesumoka daugiau nei turėtų.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts