Nekasdieniškas susitikimas ir pokalbiai apie laimę  

Kužiai jau nuo seno garsėja Šilinės atlaidais ir įsimintinomis miestelio šventėmis, kurios vyksta net tris dienas iš eilės. Ne išimtis ir šie metai. Pirmąją šventės dieną, rugsėjo 7-ąją Kužių biblioteka, vykdydama projektą „Pasiryžk pokyčiams“, kurį finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Šiaulių rajono savivaldybė, pakvietė miestelio gyventojus ir svečius į susitikimą su psichologu Andriumi Kaluginu bei finansininku Gitanu Nausėda.
Susitikimo vedėjos Kužių bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Nijolė Viktoravičienė ir Rita Bielskienė retoriškai klausė gausiai susirinkusiųjų, kas jiems yra laimė, ko reikia, kad žmogus taptų laimingas ir supratusios, kad į šį egzistencinį klausimą vienodų atsakymų nėra ir niekada nebus, pakvietė psichologą Andrių Kaluginą pasidalinti įžvalgomis apie laimės formulę.

Svečias greitai atrado ryšį su auditorija, tad bendravimas buvo įdomus ir atviras. Renginio dalyviams buvo įdomu sužinoti apie psichologo darbą televizijoje, ir kai kurias užkulisines laidos TV3 pagalba iš didžiosios studijos detales.

Dažnas klausė ir apie A. Kalugino parašytas psichologines knygas, kur jų būtų galima įsigyti, ar ruošiasi išleisti dar daugiau leidinių.

Pristatant ekonomistą Gitaną Nausėdą, bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė paklausė labai neįprastai: „Ar įmanoma nusipirkti laimę, ar įmanoma sudėlioti matematinę laimės formulę?“.

Lektorius į tai atsakė pasitelkęs humorą, tarsi visi mąsto standartiškai, ir dažnas mano, kad finansininkai turtingi, ir yra labai laimingi, bet laimė slypi paprastuose dalykuose, kaip antai šeima, mėgstamas darbas.

Svečias įdomiai pasakojo apie nelengvą kelią, kopiant karjeros laiptais, savo šeimos vertybes, tad nenuostabu, kad iš renginio dalyvių sulaukė begalės klausimų.
Pora valandų atrodė pralėkė akimirksniu. Susitikimo pabaigoje svečiams buvo padėkota už įdomų susitikimą ir įteikta knyga-kraštotyrinis leidinys apie Kužių bažnyčią „Bažnytėlėn sukviečia varpai“.

Andrius Kaluginas Kužių bibliotekai padovanojo savo parašytą knygą ,,Lengvumas. Gerų pokyčių vadovas“, o Gitanas Nausėda – Eglės Aukštikalnytės-Hansen  „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.
Renginyje dalyvavo Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, rajono vicemeras Algis Mačiulis, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, rajono Viešosios bibliotekos l. e. direktorės pavaduotojo pareigas Almantas Šlivinskas, Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė Audronė Kiršinaitė.

Rita BIELSKIENĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts