Naujovės Kuršėnų miesto naujosiose kapinėse 

Savivaldybės įmonė UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“, atsakinga už rajone veikiančių kapinių priežiūrą, baigia svarbius ir atsakingus darbus naujosiose Kuršėnų miesto kapinėse.

Įrengtas kolumbariumas

Čia jau įrengtas kolumbariumas, įrengta ir išasfaltuota nauja automobilių stovėjimo, kurioje baigiamos braižyti stovėjimo juostas ir kryptis nurodančios linijos. Ankstesniais metais naujosios miesto kapinės buvo išplėstos, nauji plotai numelioruoti, įrengti nauji takai, atnaujinti senieji. Su atliktais darbais susipažino rajono vicemeras Česlovas Greičius.

Didžiausia naujovė – pirmasis Šiaulių rajono veikiančiose kapinėse įrengtas kolumbariumas. Šiuo metu yra pastatytos penkios sekcijos, kuriose iš viso yra 90 nišų. Antrajame etape numatyta įrengti dar antra tiek sekcijų, kurioms pamatai jau yra įrengti. Taip pat sutvarkyta ir kolumbariumo aplinka, išklota dailiomis baltos ir juodos spalvos trinkelėmis. UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktoriaus Vytauto Budrio teigimu, pirminis kolumbariumo projektas, buvo šiek tiek koreguotas, kad  atrodytų šiuolaikiškai ir estetiškai.

Pirmojo etapo darbai baigiami

Pasak V. Budrio teigimu, kolumbariumo įrengimo pirmojo etapo darbai jau yra visiškai baigti. Bus sprendžiama, kas kolumbariumą administruos. Taip pat bus sprendžiama, kiek kainuos viena kolumbariumo niša naujosiose Kuršėnų miesto kapinėse. Kainą turės nustatyti Šiaulių rajono savivaldybės taryba.

UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktorius teigė, kad naujosiose Kuršėnų miesto kapinėse jau kelerius metus etapais vyksta svarbūs darbai – pagal prieš kelerius metus parengtą Kuršėnų miesto kapinių praplėtimo projektą, buvo numatyta ne tik numelioruoti ir parengti naudojimui naują kapinių plotą, bet ir naują automobilių stovėjimo aikštelę. Visi šie darbai taip pat jau baigti.

„Akivaizdu, kad greta praplėstų kapinių ploto reikėjo ir naujos aikštelės dėl kapinių lankytojų saugumo. Atvykę aplankyti artimųjų kapų žmonės automobilius statydavo kelkraštyje, kelyje – tai labai nesaugu“, – sakė direktorius.

Naujosios automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas kainavo 44 000 eurų, kolumbariumo pirmojo etapo įrengimas kainavo apie 75 000 eurų, o naujo kapinių ploto įrengimas, melioracijai ir takų įrengimas iš viso kainavo apie 100 000 eurų. Visos šios lėšos – iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto.

Pagal rajono Savivaldybės inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts