Naujaisiais metais laukia nauji darbai

Prieš keletą dienų perkopėme Naujųjų Metų slenkstį. Prasidėjo Naujieji 2019-ieji. „Kuršėnų krašto žinios“ Kuršėnuose pasiteiravo kokie buvo prabėgę 2018-ieji ir ko tikimasi iš 2019-ųjų.

Vytautas GEDMONTAS, Kuršėnų miesto seniūnas:

2018 metais mieste nuveikta nemažai darbų: baigiami Gedimino ir Darbo gatvių renovacijos darbai, prasidėjo V. Kudirkos gatvės renovacija – pradėtas įrenginėti transporto žiedas prie senųjų miesto kapinių, tvarkoma V. Dambrausko gatvė, tiesiami vandentiekio tinklai buvusioje Ringuvėnų gyvenvietėje, pradėtas įgyvendinti Vilniaus gatvės daugiabučių namų kiemų tvarkymo projektas.

Tikimės, kad ir šie metai bus tokie pat geri, kaip ir praėjusieji, pavyks įgyvendinti pradėtus ir tebetęsiamus projektus.

Karolina JASIUKEVIČIŪTĖ, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja:

2018-aisiais biblioteka atsinaujino savo erdves: skaityklą, interneto skaityklą, buvo įrengtas interaktyvus stalas, buvo parašytas ir įgyvendintas projektas „Lituanistika Šiaulių rajone – iš praeities į dabartį“, kurį įgyvendinant įkurtas Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius, parengti trys kraštotyriniai darbai, sukurti du kompiuteriniai žaidimai, skirti jaunesniojo ir vyresniojo amžiaus mokiniams, populiarumo sulaukė ir Fotoerdvė, kurioje kviečiami rengti parodas mėgėjai fotomenininkai.

2019 metais neblėsta noras persikelti į naujas patalpas, tikimasi lankytojų gausos, nes naujosiose patalpose bus didesnės erdvės, naujų projektų, kurie taip pat padės bibliotekai pritraukti skaitytojų.

 

Jovita LUBIENĖ, Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro direktorė:

Prabėgę metai tikrai buvo geri, įgyvendinti visi įstaigai kelti tikslai. Praėjusiais metais turėjom ypatingą dangaus palaimą, nes vykstant renginiams buvo gražus oras: ir per miesto gimtadienį, ir per vasaros, rudens ar žiemos pradžios renginius. Praėję metai buvo turtingi ir dosnūs renginiais metai. Vienas svarbiausių –  Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“, kurioje sėkmingai pasirodė rajono meno kolektyvai. 2018-ieji buvo Lietuvos 100-mečio metai, todėl nemažai mūsų renginių buvo skirta šiai svarbiai šalies datai paminėti.

Tačiau Lietuvos 100-mečio renginiai su metais nesibaigia. Jų vyks ir šiais metais. Nors sakoma, kad šaukštas deguto sugadina medaus statinę, tačiau šiais metais stengsimės iškabinti tą statinę – baigti Kultūros centro pagrindinės salės remontą, nes mes esam skolingi savo žiūrovams, savo kultūros puoselėtojams.

 

Jolanda RUDAVIČIENĖ, Kužių seniūnijos seniūnė:

Prabėgę metai buvo turtingiausi metai seniūnijai: gavome naują traktorių, antrą automobilį, su rajono savivaldybės pagalba įrengėme ir prieš Kalėdas atidarėme Kužių bendruomenės namus, minint Lietuvos šimtmetį, Kužiuose buvo atidengtas paminklinis akmuo šiai datai paminėti, užmezgėme draugystės ryšius su ukrainiečiais, kurie dalyvavo 100-mečio renginiuose.

2019-aisiais reikės nemažai padirbėti, kad būtų įgyvendinti numatyti planai: galvojame apie amfiteatro, kuriame vasarą vyktų šventės, įrengimą, kapinėse įrengti naujo formato laidojimo sklypą, gražinti seniūniją naujais sodinukais, labiau į veiklas įtraukti seniūnijos bendruomenes.

 

Kalbino ir fotografavo Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts