Naisiuose pagerbtas rajono garbės pilietis   

Pilnutėlėje Naisių teatro ir bendruomenės kultūros rūmų salėje surengta iškilminga Šiaulių rajono Garbės piliečio ženklo įteikimo ceremonija.

 

Įteiktos regalijos

Sugiedojus Lietuvos valstybės himną, gausiai susirinkusiuosius su Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-ąja – pasveikino rajono meras Antanas Bezaras. Jis palinkėjo didžiuotis savo valstybe, įvertinti tai kas pasiekta.

Aidint fanfaroms į salę buvo atneštos rajono Garbės piliečio regalijos. Į sceną pakviesti rajono meras A. Bezaras ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, Seimo narys, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Buvo pagarsinta, kad Šiaulių rajono savivaldybės Garbės piliečio vardo suteikimo komisijai rekomendacijas dėl Šiaulių rajono savivaldybės Garbės piliečio vardo suteikimo atsiuntė Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras, Asociacija „Naisių bendruomenė“, Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Šiaulių rajono skyrius, Asociacija „Šiaulių rajono tautodailininkų bendruomenė“, Bubių seniūnija, rajono Tarybos narė Judita Šakočiuvienė.

Rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisija už nuopelnus įgyvendinant pilietines iniciatyvas, reikšmingus darbus Šiaulių rajono bendruomenės labui nusprendė teikti tvirtinti rajono Tarybai Ramūno Karbauskio kandidatūrą. Tarybos sprendimu 2018 metų rajono Garbės piliečio vardas suteiktas Ramūnui Karbauskiui.

Aidint plojimams, rajono meras A. Bezaras įteikė R. Karbauskiui Šiaulių rajono Garbės piliečio regalijas. Buvo pasirašyta Garbės piliečių knygoje.

Garbės pilietį pasveikino ir sėkmės linkėjo: pirmasis Šiaulių rajono Garbės pilietis Vytenis Rimkus su žmona Česlava-Regina, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, jos padėjėjos – Ada Grakauskienė ir Judita Šakočiuvienė, Seimo narys Arūnas Gumuliauskas, Seimo narys Juozas Rimkus ir jo padėjėja Janina Skeberdienė, Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė, rajono Tarybos narys Česlovas Greičius su žmona Diana, Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro vadovė Kristina Pinskienė, Meškuičių ir Naisių bendruomenių atstovai, kiti sveikintojai.

Kuršėnų meno mokyklos direktorės pavaduotoja Audronė Vaitekūnienė ir Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys ir ŽŪB „Ginkūnų agrofirma“ vadovas Arūnas Grubliauskis Ramūnui Karbauskiui, kaip pagarbos ženklą, įteikė ruginės duonos kepalą ir gėlių puokštę.

Garbės pilietis Ramūnas Karbauskis padėkojo visiems už garbingą apdovanojimą.

„Aš prisidedu prie visų sveikinimų Valstybės gimtadienio proga ir, kad kiekvienas, kurių čia nėra, norėtų grįžti į savo gimtąjį kaimą, gimtąjį miestą,“ – pažymėjo R. Karbauskis ir pridūrė, kad Šiaulių rajono Garbės piliečio vardo suteikimas yra visų Šiaulių rajono žmonių nuopelnas.

Šventėje koncertavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo choras „Melomanai“, Verbūnų filialo romansų atlikėjų grupė „Retro“ ir Drąsučių filialo liaudiškos muzikos kapela „Ringuva“.

Dirbam dėl Lietuvos

Šventei pasibaigus R. Karbauskis bendraudamas su žiniasklaidos atstovais sakė, jog tai, kad antrus metus iš eilės Garbės piliečio regalijos įteikiamos su kultūra susijusiems žmonėms dar kartą įrodo, jog kultūros žmonės labiau matomi.

„Tai žmonės dirbantys kultūros srityje, žmonės, kurie padeda kultūros žmonėms. Reikia dėkoti tiems, kurie kasmet surengia vis gražesnę Valstybės atkūrimo dienos šventę. Be jų to tikrai nebūtų“, – teigė R. Karbauskis.

Kalbėdamas apie darbus rajonui, Naisiams, kultūros mecenatas sakė, kad dėl Naisių planų daug.

„Jie kasmet puošiasi, gražėja. Gražėja ir Šiaulių rajonas, Kuršėnai. Kuršėnus papuošė atnaujinta miesto aikštė, gražinama aplinka, tikiuosi, kad greitai bus baigtas rajono bibliotekos pastato remontas“, – sakė jis.

„Kuršėnų krašto žinių“ paklaustas, kuo šis garbingas apdovanojimas jį įpareigoja rajonui, R. Karbauskis sakė, kad tai nuoroda tęsti pradėtus darbus, padėti žmonėms.

„Ką dar galiu padaryti rajonui – tiesiog neįsivaizduoju, tačiau mintys dažnai ateina netikėtai“, – sakė jis.

Paklaustas, kur sunkiau – Seime ar 21 vienerius metus Dengtilčio stovykloje su jaunimu, R. Karbauskis pripažino, kad Seime tikrai sunkiau.

„Būna kad vieni žmonės tave giria, sveikina, dėkoja, tačiau kiti tave išvadina tautos priešu ir tvirtina, kad tai mes suskaldėm Lietuvą į elitą ir kitą Lietuvą. Jaunimas žmonių neskirsto nei į patriotus, nei į priešus. Politikos pasaulyje daug savo išskaičiavimų. Į motyvuotus argumentus dažnai atsakoma pykčiu, neapykanta. Jauni žmonės, kurie ateis į politiką, mąstys kitaip. Turim vieną valstybę ir jai dirbsim, darysim viską dėl jos“, – sakė R. Karbauskis.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts