N.ZEISLOFTO TRITAŠKIŲ LIETUJE NUSKANDINTAS UTENOS „JUVENTUS”

Neįtikėtiną šou surengęs Nickas Zeisloftas pataikė 12 tolimų metimų, surinko net 41 tašką ir labiausiai prisidėjo prie uraganinio „Šiaulių” puolimo, kuris tiesiog nupūtė į svečius atvykusį Utenos „Juventus” – 120:84 (27:28, 32:24, 27:19, 34:13).

Laimėję antras rungtynes iš eilės „Betsafe-LKL” čempionate, šiauliečiai į savo sąskaitą įsirašė 9-ą pergalę ir pakilo į 5-ą turnyro lentelės vietą, pasivydami ir aplenkdami tiek „Juventus”, tiek Pasvalio „Pieno žvaigždes”.

Lygi kova rungtynėse vyko 15 minučių. Pirmavusius šeimininkus uteniškiai pristabdė pirmojo kėlinio viduryje, kai pirmaujanti komanda keitėsi keletą sykių. Anthony Irelandui pataikius abu baudos metimus, „Juventus” įgijo 4 taškų pranašumą, bet su ketvirčio pabaigą paskelbusia sirena pirmąjį savo tolimą metimą rungtynėse pataikė N.Zeisloftas, sumažindamas komandos atsilikimą iki minimumo – 27:28.

Antrojo kėlinio pradžioje amerikietis pridėjo dar porą tolimų šūvių, o svečių komandos treneris Žydrūnas Urbonas pakvietė savo komandą pasitarti, „Šiauliams” nutolus 7 taškų atstumu – 35:28. Po jos Utenos ekipos žaidimas susitvarkė, ir, sužaidus 5 minutes, ji vėl persvėrė rezultatą. Tačiau per likusį laiką iki pertraukos aikštėje vėl ėmė šeimininkauti geltonus marškinėlius vilkintys krepšininkai, o skirtumas – sparčiai augti. Po komandos kapitono Armino Urbučio dvitaškio, iki pertraukos likus žaisti minutę, komandas skyrė jau 10 taškų – 57:47.

Nors kelis sykius „Juventus” komandai buvo pavykę perpus sumažinti atsilikimą, trečiojo kėlinio viduryje N.Zeisloftas įmetė dar porą tritaškių, jam puikiai talkino Laurynas Birutis ir A.Urbutis, o „Šiauliai” susikrovė 16 taškų pranašumą – 82:66.

Sužaidus pora minučių paskutiniame kėlinuke, po dar vieno spurto šeimininkų persvara perkopė 20 taškų ribą. Eilinis N.Zeislofto metimas padidino šiauliečių atotrūkį iki 23 taškų (94:71). Kaip ant sparnų rungtyniavę „Šiauliai” nesustojo. Netrukus penktą sykį prasižengęs varžovų vidurio puolėjas Laronas Dendy už ginčus su arbitrais buvo „apdovanotas” ir technine pražanga. Skirtu baudos metimu N.Zeisloftas pelnė 100-ąjį komandos tašką, o netrukus pridėjo ir dar vieną tolimą metimą.

Per likusį laiką „Šiauliai”  toliau skandino varžovus iš Utenos. Nesustodamas siautėjo N.Zeisloftas, iš toli pataikė net L.Birutis, pakeldamas ant kojų visus į areną susirinkusius žiūrovus. Paskutinį tašką tolimu metimu padėjo D.Sabeckis.

12 tolimų metimų pataikiusiam N.Zeisloftui iki šalies čempionatų rekordo pritrūko labai nedaug. Rekordas priklauso Joey Vickery (Plungės „Olimpas”) – 13 tritaškių. Iš viso šiauliečiai iš toli rungtynėse įmetė 18 sykių.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: N.Zeisloftas – 41 (12/15 tritaškiai, 36 naud. balai)., L.Birutis – 27 (37 naud. balai). A.Urbutis – 18 (13 atk. kamuolių), D.Sabeckis (14 rez. perdavimų) ir E.Šaulys – po 12, A.Wrigtas – 6, V.Šarakauskas ir T.Tayloras – po 2, K.Žemaitis (7 rez. perdavimai) ir Š.Beniušis taškų nepelnė, o G.Stankevičius ir R.Pipiras aikštėje nepasirodė.