„Muzikinės bažnyčių naktys“ prasidėjo Antonio Vivaldi muzika

Birželio 22-ąją, pirmadienį, prasidėjo jau trečiąjį sezoną rengiamas klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“. Šių metų koncertų ciklas pavadintas „Muzika yra Dievo dovana (Musica est Dei Donum Optimi)“.

Prasidėjo trečiasis sezonas

Koncerto sumanytojas ir rengėjas rajono savivaldybės Kultūros centro režisierius Zenonas Gestautas pristatė ypatingą atidarymo koncerto svečią – Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblį „Musica humana“, kurio meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris, solistai Ieva Kuprevičiūtė (fleita), Daiva Tumėnaitė-Vizgirdienė (fleita) Ramunė Grakauskaitė (smuikas), obojumi grojo ansamblio meno vadovas Robertas.

Šio unikalaus ne tik Šiaulių rajone, bet ir visoje Lietuvoje koncertų ciklo globėjas – J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Pasaulinio lygio kolektyvas

Pasaulinio lygio kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“, gyvuojantis jau 46-eris metus, Kuršėnuose ir Šiaulių rajone griežė pirmą kartą. Po Kuršėnų bažnyčios skliautais, suteikiančiais ypatingą akustiką, skambėjo garsiausi kompozitoriaus, smuikininko, kunigo, poeto, vieno ryškiausių baroko muzikos genijų – Antonio Vivaldi (1678–1741) kūriniai.

Ansamblio meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris, pristatydamas koncertą, kalbėjo apie genialią Antonio Vivaldi muziką, kurią mielai klauso ne vien klasikinės muzikos gerbėjai. Ypatinga yra tai, kad daugelio kompozitorių kūryba dažnai yra pripažįstama tik po jų autorių mirties. Antonio Vivaldi muzika buvo dievinama ir autoriui esant gyvam ir praėjus keliems šimtams metų.

„Antonio Vivaldi muzika yra įrodymas, kad amžinybė iš tiesų egzistuoja, nes jo kūriniai yra labai mėgstami ir atliekami iki šiol“, – sakė Robertas Beinaris.

Šis koncertas buvo ypatingas ir tuo, jog ansamblyje violončele griežia iš Kuršėnų kilęs talentingas violončelininkas Evaldas Petkus, kurio pasveikinti atėjo jo tėvai ir artimieji.

Džiaugėsi festivaliu

Rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras džiaugėsi šiuo unikaliu Šiaulių rajone užgimusiu ir trečius metus gyvuojančiu kamerinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklu, kuris galėtų plėstis ir iki Lietuvos lygio projekto – muzikinių naktų visose Lietuvos bažnyčiose.

Dėkodamas už ypatingą koncertą rajono meras A. Bezaras ansamblio meno vadovui Robertui Beinariui, taip pat iš Kuršėnų kilusiam violončelininkui Evaldui Petkui ir dar vienam atlikėjui dovanojo ženklelius su Šiaulių rajono herbu, kurie simbolizuotų, kad Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje yra atstovaujamas ir Šiaulių rajonas, kur ansamblis „Musica humana“ yra labai laukiamas su koncertais.

Atlikėjams dėkojo, atminimo dovanas, gėles įteikė rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Tarybos narė Ilona Baristienė.

Koncertą apsilankymu pagerbė Kurtuvėnų šv. Jokūbo parapijos klebonas Marius Dyglys, į Kurtuvėnų bažnyčią šiemet taip pat atkeliaus vienas šio unikalaus ciklo koncertų.

Trečius metus iš eilės Lietuvos kultūros taryba finansuoja Šiaulių kultūros centro režisieriaus Zenono Gestauto parengtą projektą „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“, kuris yra labai gerai vertinamas ne tik Šiaulių rajono, bet ir visos Lietuvos mastu. Kiti šio ciklo koncertai Šiaulių rajono bažnyčiose skambės antroje vasaros pusėje.

Rita ŽADEIKYTĖ, mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts