Gilaitiškiai rašė atvirlaiškius Lietuvai 

 „Tėvynė neatskiriama nuo žmogaus esmės. Ji yra ta duotybė, kurioje žmogus gali suvokti savo būties prasmę ir siekti sąmoningumo. Todėl Tėvynė dar yra užduotis ir pareiga.“ Vydūnas

Neatsitiktinai šiomis Vydūno mintimis apie Tėvynę bibliotekininkė Rita Bielskienė pradėjo renginį Gilaičių bibliotekoje, į kurį atėjo ne tik gyvenvietės jaunuomenė, bet ir vyresnieji.

Atvykusiųjų akys nejučia krypo į parengtą spaudinių parodą „Spindulys esti begalinės šviesos“, skirtąVydūno 150 metų jubiliejui ir Vydūno metams paminėti. Ne viena šios iškilios asmenybės mintis jau tapo arba gali tapti mums visiems kelrode žvaigžde.

Svarbiausias tikslas, dėl ko „baltą“ vasario sekmadienio popietę daugelis atėjo į biblioteką – atvirlaiškio „Tau, Lietuva“ rašymas.

Kartu su visais, linkėjimus Lietuvai siuntė – gilaitiškė, Kužių gimnazijos istorijos mokytoja-metodininkė Violeta Laurutienė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo renginių organizatorė Regina Krikštanavičienė. Pastaroji padovanojo daugybę puikių atvirukų, kuriuose sugulė mintys, sveikinimai mūsų Valstybės šimtmečio proga. Atvirukų autorė tautodailininkė iš Vilniaus Roma Gudaitienė.

Rašiusieji savo tekstuose įdėjo viltį, kad kitą šimtmetį Lietuvoje bus gera gyventi, mokytis, kurti.

„Į tokią klestinčią Lietuvą sugrįžti turėtų visi emigravusieji“, – rašė vienas iš dalyvių. „Aš labai myliu Lietuvą, o ypač savo gimtuosius Gilaičius, ir labai tikiu, kad į mano kaimelį vedantis duobėtas žvyrkelis virs taip išsvajotu asfaltu“. Kai kurie įkvėpimo pagauti savo šaliai net eiliuotus linkėjimus sudėliojo…

Gilaitiškių parašytų atvirlaiškių parodą nutarta surengti Kovo 11-osios šventiniame renginyje Gilaičiuose.

Rita BIELSKIENĖ
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts