Moterys dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose 

 Daugelis nori gyventi sveikai, tačiau nežino nuo ko pradėti. Pirmiausia turite pamilti save. Ar mylite savo kūną? Ar juo rūpinatės? Apie tai kalbėta antradienį Drąsučių filiale vykusiame edukaciniame užsiėmime, kurį vedė Lietuvos sporto universiteto IV kurso kineziterapijos studentė Akvilina Rupšytė.

Kineziterapijos studentės teigimu, labai svarbu laikytis kelių mankštos su kamuoliais taisyklių: sėdint ant kamuolio, pėdas padėti pečių plotyje ant žemės, keliai turėtų sudaryti 90 laipsnių kampą. Jei jūsų keliai aukščiau klubų – kamuolys per žemas arba per mažai pripūstas, tokiu atveju neišnaudosite visų kamuolio privalumų ir apkrausite kelių sąnarius. Mankštos metu privaloma išlaikyti tolygų kvėpavimą ‒ giliai įkvėpti ir giliai iškvėpti.

Rupšytė moterims aiškino, jog prieš treniruotę ant kamuolio patariama atlikti paprastus raumenų tempimo pratimus ir paruošti organizmą būsimai raumenų veiklai.

„Tempimo pratimai gali būti atliekami ir sėdint ant kamuolio. Reguliariai atlikdami pratimus su kamuoliu ne tik sustiprinsite apatinius ir viršutinius nugaros raumenis, bet ir pagerinsite laikyseną, lavinsite pusiausvyrą, judesių koordinaciją“, – aiškino ji.

Rupšytė susirinkusioms moterims parodė įvairių pratimų, kuriuos galima atlikti ne tik treniruočių metu, bet ir namie. Studentė siūlė mankštas su kamuoliu atlikti 2-3 kartus per savaitę ir kiekvienam užsiėmimui skirti po 45 minutes.

Sveika gyvensena yra plati sąvoka, apimanti ne vieną gyvenimo sritį. Jūsų kūnas malonumo jums suteiks tiek, kiek jūs suteiksite jam. Jei nemylėsite savo kūno, nesirūpinsite juo, kūnas daug greičiau sens ir nebeteiks jums pasitenkinimo. Visi norime būti gražūs, bet vien noro neužtenka. Tereikia nedidelių pastangų ir šiek tiek laiko.

Organizatoriai džiaugėsi, kad į šiuos edukacinius mokymus atvyko moterų ir iš Varputėnų.

Inga JONUŠKIENĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts