Mįslinga gruzdiškio mirtis: po mirties vyriškiui diagnozuotas koronavirusas

Ketvirtadienį, apie 8 valandą vakaro, mirusiam Gruzdžių miestelio gyventojui po mirties nustatytas koronavirusas. Vyriškis mirė Respublikinės Šiaulių ligoninės klinikoje, skirtoje priimti pacientus, įtariamus dėl COVID-19 susirgimo.

Antra mirtis ligoninėje

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika žurnalistams surengtoje spaudos konferencijoje akcentavo, kad rizikos grupei priklausantis 61 metų pacientas ketvirtadienį per pietus buvo atvežtas į gydymo įstaigą ir gydytas, laikantis visų saugos priemonių.

„Nedidelio Gruzdžių miestelio gyventojas apie 30 metų nesilankė pas medikus dėl to, kad jų bijojo. Vyras mažai vaikščiojo, sūnus jam atveždavo maistą“, – sakė ligoninės direktorius.

Ketvirtadienį sūnus paskambino tėvui, bet šis neatsiliepė. Nuvažiavęs pas jį, sūnus rado sujauktus namus, o su tėvu buvo sudėtinga bendrauti. Vyriškis blogai jautėsi. Buvo iškviesti Greitosios medicinos pagalbos medikai ir vyras atvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Pasak ligoninės direktoriaus, su šiuo ligoniu elgtasi pagal visus ligoninės algoritmus.

Pacientui buvo 37,2 laipsnio temperatūros. Greitosios medicinos pagalbos ekipažas pacientą atvežė  į Tuberkuliozės ir plaučių ligų kliniką, kuri skirta COVID-19 ligonių skubiai pagalbai teikti, diferencinei diagnostikai ir gydymui. Pacientui buvo atlikti reikalingi tyrimai: rentgenograma, kuria diagnozuotas plaučių uždegimas. Atlikus kardiogramą nustatyti nežymūs širdies veiklos sutrikimai. Kontaktuoti su pacientu buvo labai sudėtinga, tad nuspręsta atlikti galvos kompiuterinę tomografiją. „Tam pacientas, aprengtas visomis apsaugos priemonėmis, iš šios klinikos nuvežtas į švarų Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių, per medikų iki šiol vadinamą Ebolos palatą, įkurtą siaučiant šiam virusui, nuvežtas į kompiuterinę tomografiją. Jam atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas.

Grįžus po tyrimo pacientą ištiko staigi klinikinė mirtis. Iškviesta reanimatologų komanda, kuri taip pat dirbo su visomis apsaugos priemonėmis, tačiau reanimacinė pagalba buvo neefektyvi – aštuntą valandą vakaro pacientas mirė“, – sakė R. Mažeika.

Teigiamas kepinėlio tyrimas

Nors pacientas gyveno vienas, bendravo tik su sūnumi, gyveno mažame miestelyje, medikai nusprendė ištirti jį ir dėl COVID-18 infekcijos. Tepinėlio tyrimas gautas penktadienio ryte ir jis  buvo teigiamas. Todėl fiksuojama, kad paciento mirtis – COVID-19 infekcijos padarinys.

„Labai įdomus ir keistas atvejis, kadangi mažas miestelis, buvimas namie, o iš kur virusas, tiesiog yra neaišku. Tai čia labai svarbus epidemiologinės situacijos surinkimas, kontaktų suradimas“, – tvirtino direktorius.

Su tėvu turėjęs kontaktą sūnus bus tiriamas dėl galimo užkrato.

Kitų pacientų būklė gerėja

Pasak ligoninės direktoriaus R. Mažeikos, šiuo metu ligoninėje gydomi 6 pacientai. Keturi gydomi Infekcinių ligų skyriuje, iš jų du bus išleidžiami saviizoliacijai. 

„Reanimacijoje turėjome tris pacientus, kurių vienas buvo labai sunkios būklės. Šiandien galiu pasidžiaugti aukščiausią profesionalumo lygį demonstruojančiais reanimatologais, kurių dėka kritinės, labai sudėtingos būklės pacientui nebetaikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, jis yra sąmoningas, bendraujantis. Kitas, pagerėjus būklei, bus keliamas į Infekcinių ligų skyrių“, – sakė direktorius.

Visi ligoninės stacionare gydomi pacientai – iš rajonų. Užsikrėtusi koronavirusu yra viena ligoninės medikė. Ji užsikrėtimo metu nedirbo ligoninėje, tad kontaktų neturėjo.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts