Mirtina tyla prieš kandidatų į merus ar tarybas viliotinį    

Šalies partijos jau pradeda kalbėti apie artėjančius rinkimus į rajonų savivaldybių tarybas. Rajono partijose kol kas tyla prieš audrą. Partijos dar mąsto.

 

Garsiau kalba tik valdantieji

Kol kas apie galimybę dalyvauti mero rinkimuose kalba tik „valstietis“ Antanas Bezaras, kuris baigia savo pirmąją kadenciją poste ir yra laikomas rimtu favoritu tiesioginiuose mero rinkimuose.

„Manęs visi klausia: „Gal eisi, kur aukščiau?“, o aš į tai atsakau: „Kad nebėra kur. Ir taip trečiame aukšte sėdžiu. Virš manęs tik stogas“. Jei rimtai – tai pabandysiu dar pakovoti, tačiau jei atsiras vertesnių, sutiksiu su partiečių nuomone“, – sakė A. Bezaras.

Jis pasakojo, kad partijos narių susirinkime būsimų rinkimų klausimo dar nesvarstė.

Viešoje erdvėje pasirodė teiginių, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu į merus galėtų tapti ir Martynas Rusteika. Pats M. Rusteika tokius teiginius neigia.

Rajono vicemeras Algis Mačiulis Taryboje atstovauja Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, o rajono skyriui vadovauja Vidmantas Šulčius. Ką Liberalų sąjūdis siūlys į merus, kaip sako A. Mačiulis, kol kas nėra apsispręsta. „Kol kas dar nesvarstėme“, – aiškino jis.

Kortų neatskleidžia

Lietuvos socialdemokratų partija kol kas savo kandidatus slepia, tačiau tikėtini trys kandidatai – Rolandas Tamošaitis, Laisvūnas Neimanas ir partijos pirmininkas Jonas Kiriliauskas.

„Viešoje erdvėje minimos mūsų trijų pavardės, tačiau partija to dar nesvarstė. Gegužės viduryje rinksimės ir aptarsime kandidatų iškėlimo bei balsavimo klausimus. Gal iki gegužės pabaigos ir paaiškės“, – tvirtino J. Kiriliauskas ir neneigė, jog, jei gautų partijos pritarimą, neatsisakytų kandidatuoti.

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat tvirtina, jog nėra apsisprendę dėl kandidato tiesioginiuose mero rinkimuose. Tačiau neoficialiai įvardijama Vaclovo Motiejūno pavardė. „Kuršėnų krašto žinioms“ V. Motiejūnas teigė, jog gavęs partiečių palaikymą tikrai dalyvautų rinkimuose.

Darbo partijos atstovė Ingrida Venciuvienė sakė, jog partija dar nesvarstė šio klausimo, todėl jokio sprendimo nėra priimta. „Tai svarstysime gegužės antroje pusėje. Tuomet ir informuosim“, – sakė ji.

Sužinoti apie partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos dalyvavimą savivaldybių tarybų bei tiesioginiuose mero rinkimuose nepavyko.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts