Maisto produktais galime stimuliuoti smegenų veiklą   

Vartojami maisto produktai turi įtakos mūsų protinio darbo kokybei, todėl mitybos specialistai dirbantiems protinį darbą pataria valgyti produktus, stimuliuojančius smegenų veiklą.

Pirmenybė – omega-3 riebalų rūgštims bei jūros gėrybėms

Nuo Omega-3 rūgščių labiausiai priklauso į smegenis patenkančios informacijos suvokimas. Šių svarbių medžiagų galima gauti valgant riebias žuvis: sardines, lašišas ir skumbres. Smegenis apsaugoti nuo pervargimo padeda jūros gėrybės, tokios kaip austrės, langustai ir krevetės. Šiuose produktuose labai daug protinei veiklai būtino vitamino B12

Smegenų veiklai būtini vaisiai, daržovės ir uogos

Būtinos smegenų veiklai yra ankštinės daržovės, ypač lęšiai. Norintiesiems pagerinti atmintį mitybos specialistai siūlo įtraukti į valgiaraštį ir daugiau špinatų bei lapinių salotų. Šios daržovės daro teigiamą įtaką nervų ląstelėms dėl didelio vitamino B9 kiekio.

Valgykite vaisius ir uogas. Braškėse, avietėse ir serbentuose gausu vitamino C ir antioksidantų, suaktyvinančių nervų galūnes ir sukeliančių pakilią nuotaiką.

Bananai itin naudingi vaisiai, nes mažina smegenų elektromagnetinį aktyvumą bei suteikia psichologinį komfortą.

Sąrašo pabaigoje – avokadas. Jis pasižymi dideliu vitamino E kiekiu, o šis vitaminas daro jauninamąjį poveikį galvos smegenų ląstelėms.

Kiaušiniai ir šokoladas – būtinas maistas nuotaikai ir suvokimui

Paprasti vištų kiaušiniai – puikus lecitino ir fosfolipidų šaltinis, taigi juos valgyti pravartu, kad pagreitėtų suvokimas.

Norint atsikratyti nuovargio ir įtampos, patartina sukrimsti gabaliuką šokolado – jis ramina nervinius centrus, skatina mąstyti pozityviai, sukelia pasitenkinimo jausmą.

Pagal spaudą

Total
0
Dalinasi
Related Posts