Ministras domėjosi rajono socialinėmis problemomis

Rajono savivaldybėje lankėsi Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė bei Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir grupė ministerijos specialistų. Pradžioje mero kabinete trumpai buvo aptartas vizito tikslas, pasikeista nuomonėmis aktualiais socialinės apsaugos klausimais.

Susitikime su Šiaulių rajono socialiniais darbuotojais, mokinių tėvų bendruomenės atstovais, rajono tarybos nariais, savivaldybės vadovais bei darbuotojais buvo diskutuota, kokia vyriausybės politika padėtų spręsti socialinius klausimus.

Ministras Linas Kukuraitis įsitikinęs, jog 2018 metai bus kovos su skurdu metai.

„Nuo 2008 metų krizės laikotarpio praktiškai socialinės išmokos nebuvo didintos ir skurdo lygis tik išaugo, tad pirmiausiai bus didinamos pensijos, nes daugiau, kaip pusė pensininkų yra ties skurdo riba,“ – kalbėjo ministras L. Kukuraitis. Be to jis pridūrė, jog 2018 metais bus pradėti mokėti vaiko pinigai (30 eurų kiekvienam vaikui), o 2019 metais ši suma bus didinama.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras pabrėžė, jog dirbama trimis pagrindinėmis kryptimis: mažinti skurdo ir socialinę atskirtį, stiprinti šeimas ir vaikų apsaugą, didinti piliečių socialinę atsakomybę.

LR Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė pažymėjo, jog Vyriausybė socialinei apsaugai skiria per 600 milijonų eurų, ko nei viena vyriausybė nėra skyrusi. Dabar pagrindinis Seimo darbas yra patvirtinti 2018 metų biudžetą ir rasti lėšų skurdo mažinimui bei socialinėms reikmėms.

Rajono Tarybos narė Regina Rupšienė kėlė klausimą dėl mokinių motyvacijos mokytis ir dirbti. Yra atvejų, kai profesinių mokyklų mokiniai meta mokslus ir eina registruotis į Darbo biržą, nes ten duodamos didesnės išmokos.

Tarybos narei Ingridai Volosovai rūpėjo vaiko globėjo statuso ir vaikų globos namų reorganizacijos problemos. Ji ministrui įteikė Lietuvos šeimų asociacijos kreipimąsi.

Po diskusijos Šiaulių rajono savivaldybėje delegacija apsilankė Kuršėnų vaikų globos namuose, kur susipažino su globotinių gyvenimo sąlygomis ir aptarė vaikų integracijos į šeimas bei globotinius klausimus.

Ministras L. Kukuraitis patikino, jog vaikų globos namų reforma nebus daroma skubotai, tai turi būti ilgalaikis, organiškas procesas. Darbuotojai neturi bijoti, kad neteks darbo. Bus siekiama vietoj vaikų globos namų įkurti senelių globos namus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos delegacija išvyko patenkinta apsilankymu Šiaulių rajone. Ministras L. Kukuraitis pridūrė, jog ministerija viena nieko negali padaryti, tad būtinas glaudus bendradarbiavimas su savivaldybėmis.

Zigmas RIPINSKIS
Zigmo RIPINSKIO nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ieškomas vyras

Šiaulių apskrities policija ieško be žinios dingusio Mindaugo Mackevičiaus, (gim. 1976 m.), kuris 2014-11-21 išėjo iš namų ir…