Minint B. Mejerytės romano „Jonė“ išleidimo dešimtmetį   

Gilvyčių mokyklos 8 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių rajono moksleivių konkurse, skirtame Barboros Mejerytės romano „Jonė“ išleidimo dešimtmečiui paminėti, kuris vyko Bazilionų mokykloje-daugiafunkciniame centre.

Iki renginio pradžios Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro jaunieji gidai svečiams pristatė mokyklos edukacines erdves. Mokiniai buvo pakviesti apsilankyti daktarės Aldonos Vasiliauskienės klasėje, kurioje buvo trumpai papasakota mokyklos susikūrimo istorija. Rašytojos Barboros Mejerytės klasėje-muziejuje svečiai susipažino su svarbiausiais mokytojos, rašytojos, vertėjos biografijos faktais, pamatė originalius rankraščius bei gausybę į lietuvių kalbą jos išverstų knygų.

Renginyje taip pat dalyvavo garbus svečias – europarlamentaras Algirdas Saudargas su žmona. Jis trumpai pasidalino vaikystės prisiminimais apie savo tetą (mamos seserį) rašytoją.

Gilvyčių mokyklos 8 klasės mokinė Erlanda Bucevičiūtė bei 10 klasės mokinė Enrika Jocaitė dalyvavo „Jonės“ romano iliustravimo konkurse, o 8 klasės mokinys Erikas Latanauskas ir 10 klasės mokinė Gabija Dolgareva išbandė jėgas teksto vertimo į užsienio kalbą (anglų) konkurse. Nors prizinių vietų ir nelaimėję, tačiau gavę padėkos raštus, mokiniai grįžo su pakilia nuotaika.

Jūratė BANEVIČIENĖ
Jūratės FORMANSKĖS nuotr.

Total
21
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts