Minint B. Mejerytės romano „Jonė“ išleidimo dešimtmetį   

Gilvyčių mokyklos 8 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių rajono moksleivių konkurse, skirtame Barboros Mejerytės romano „Jonė“ išleidimo dešimtmečiui paminėti, kuris vyko Bazilionų mokykloje-daugiafunkciniame centre.

Iki renginio pradžios Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro jaunieji gidai svečiams pristatė mokyklos edukacines erdves. Mokiniai buvo pakviesti apsilankyti daktarės Aldonos Vasiliauskienės klasėje, kurioje buvo trumpai papasakota mokyklos susikūrimo istorija. Rašytojos Barboros Mejerytės klasėje-muziejuje svečiai susipažino su svarbiausiais mokytojos, rašytojos, vertėjos biografijos faktais, pamatė originalius rankraščius bei gausybę į lietuvių kalbą jos išverstų knygų.

Renginyje taip pat dalyvavo garbus svečias – europarlamentaras Algirdas Saudargas su žmona. Jis trumpai pasidalino vaikystės prisiminimais apie savo tetą (mamos seserį) rašytoją.

Gilvyčių mokyklos 8 klasės mokinė Erlanda Bucevičiūtė bei 10 klasės mokinė Enrika Jocaitė dalyvavo „Jonės“ romano iliustravimo konkurse, o 8 klasės mokinys Erikas Latanauskas ir 10 klasės mokinė Gabija Dolgareva išbandė jėgas teksto vertimo į užsienio kalbą (anglų) konkurse. Nors prizinių vietų ir nelaimėję, tačiau gavę padėkos raštus, mokiniai grįžo su pakilia nuotaika.

Jūratė BANEVIČIENĖ
Jūratės FORMANSKĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts