Miesto gimtadienį šventinis bėgimas

Kuršėnuose, miestui švenčiant gimtadienį, jau trečią kartą surengtas šventinis bėgimas „Kuršėnams 438“. Kartu vyko ir antrasis Lietuvos bėgimų mėgėjų asociacijos taurės etapas.

Beveik 170 bėgikų iš įvairių šalies vietovių ryžosi įveikti įvairaus ilgio trasas. Jauniausi bėgo 438 metrus aplink Lauryno Ivinskio aikštę, o vyresni bėgo 3333 metrus arba 10 kilometrų (3 ratai) aplink Kuršėnus.

Vieni pirmųjų finišavo 438 metrų bėgimo aplink Lauryno Ivinskio aikštę dalyviai.

2012 metų ir jaunesnių bėgikų grupėje tarp berniukų pirmas finišavo Domas Tarasevičius iš Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“. Dar vienas šios įstaigos ugdytinis Kristupas Nakas buvo trečias. Antrąją vietą iškovojo Rokas Dailida.

Tarp ton paties amžiaus mergaičių pirmąją ir antrąją vietas iškovojo „Nykštuko“ ugdytinės Rusnė Maižytė ir Ema Navikaitė.

2008-2011 metų gimimo grupėje tarp berniukų pirmas buvo Orestas Lapukas (Kuršėnų sporto mokykla). Antrąją vietą iškovojo Titas Ružinas iš SK „Lukas“, o trečiąją Sporto mokyklos atstovas Jokūbas Frekancan. Tarp to paties amžiaus grupės mergaičiu pirma atstumą įveikė Augustė Kinderytė iš SK „Flamingas“. Antra liko Marija Kožkutė (SK „Lukas“), o trečia iš Londono pasisvečiuoti atvykusi Emilija Dirvinskaitė.

3333 metrų atstumą tarp vaikinų iki 14 metų amžiaus greičiausiai įveikė vilkaviškietis Normantas Durneika. Jo komandos draugas Tomas Čapskis buvo antras, o SK „Lukas“ atstovas Dominykas Zanizdra liko trečias. Toje pačioje grupėje tarp mergaičių pirmąją ir antrąją vietas pasidalijo vilkaviškietės Gabija Kemfertaitė ir Neda Čapskytė. Vakarė Šiušaitė iš Kaltinėnų buvo trečia.

15-17 metų amžiaus grupėje tarp vaikinų pirmąją vietą iškovo SK „Lukas“ bėgikas Kostas Dagys. Jo komandos draugas Mikas Montvilas buvo trečias, o antrąją vietą laimėjo Evaldas Lukošius iš Šiaulių sporto gimnazijos (ŠSG). Tarp merginų pirma buvo Ugnė Jonikaitė (ŠSG), antra – Meda Gasickaitė (BK „Stadija“), o trečia – vilkaviškietė Auksė Eidukaitytė.

18 metų ir vyresnių grupė šį atstumą greičiausiai tarp vyrų įveikė Aurimas Rimkus (SK „Lukas“). Jo bendraklubis Ernestas Lelis buvo antras, o trečiąją vietą pelnė Egidijus Lesvinčiūnas (BK „Dzūkija“). Tarp merginų pirma buvo Neda Dovidaitytė (SK „Lukas“). Antrąją ir trečiąją vietas pasidalijo vilkaviškietės Giedrė Račiukaitytė ir Kamilė Riškevičiūtė.

10 kilometrų atstumą tarp vyrų iki 39 metų amžiaus greičiausiai įveikė šiaulietis Justinas Beržanskis (SK „Cosma“). Robertas Valiuševičius (SK „Lukas“) buvo antras, o trečias liko Tadas Babrauskas (Šiaulių LASC). Tarp moterų šioje amžiaus grupėje nugalėjo Greta Karinauskaitė (SK „Stadija“). Antra buvo Virginija Višinskienė (Kauno BMK), o trečia Justina Rimšė.

10 kilometrų tarp 40-59 metų vyrų greičiausiai nubėgo Dainius Gorskis (SK „Lukas“). Šio klubo atstovas Arūnas Sičiūnas buvo trečias. Antrąją vietą pelnė Aividas Balčiūnas iš Pakruojo BMK „Vėjas“. Tarp to paties amžiaus moterų nugalėjo Dalia Lukošienė (SK „Lukas“). Antra buvo Ramunė Pociuvienė, o trečia – Audra Bogužinskienė iš Kauno maratono klubo.

Tarp vyrų, kuriems 60 ir daugiau metų, nugalėjo Zenonas Balčiauskas (Pasvalio klubas „Vėtra). Jo bendraklubis Zigmantas Rimkus buvo trečias, o antrąją vietą laimėjo Kęstutis Abromaitis (BMK „Vėjas“).

Visiems sėkmingai įveikusiems nuotolius įteikti atminimo medaliai su renginio simbolika. Grupių nugalėtojai apdovanoti Kuršėnų sporto mokyklos medaliais ir taurėmis, prizininkai – medaliais. 3300 m ir 10 km prizininkai apdovanoti „S-sportas“ čekiais, UAB „FHLife World“ medicinos produktais, Elso IT dovanėlėmis. 3333 m bėgimo greičiausia mergina ir greičiausias vaikinas apdovanoti „Balsių stovyklos“ kvietimais.10 km bėgimo trys greičiausios bėgikės moterys ir trys greičiausi bėgikai vyrai apdovanoti „Branduolinio“ šventiniais marškinėliais. Po finišo, visi dalyviai galėjo pasivaišinti kareiviška koše ir arbata, atsigaivinti vandeniu.