„Metų tautodailininko“ premija įteikta akmentašiui          

Praėjusių metų pabaigoje rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre buvo paskelbtas „Metų tautodailininko“ premijos laureatas.

Renginyje Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių rajono skyriaus pirmininkė Birutė Poškienė pristatė „Metų tautodailininko“ premijos nominantus. Jų buvo du – medžio drožėjas Raimondas Baškys ir skulptorius Stanislovas Kovėra.

„Metų tautodailininko“ premijos skyrimo komisijos pirmininkė menotyrininkė Michalina Adomavičienė apžvelgė nominantų kūrybą, pažymėjo tautodailės svarbą šiuolaikiniame meno pasaulyje.

„Tautodailės išsaugojimas šiandien yra toks svarbus, nes jai kyla grėsmės iš nepaprastos globalizacijos, įvairių įtakų“, – sakė menotyrininkė.

Anot jos, reikia mylėti savo tautodailininkus, o kūrėjai turėtų eiti sodžiaus meno keliu.

Buvo paskelbta, kad 2018 metų „Metų tautodailininko“ vardas suteikiamas skulptoriui Stanislovui Kovėrai už lietuviškos tautodailės tradicijų tęstinumą, drąsius kūrybinius ieškojimus, atsidavimą Kuršėnų miestui, jo vardo garsinimą. Jam buvo įteiktas rajono mero padėkos raštas, piniginė premija, gėlės, užrišta vardinė juosta.

Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė pasidžiaugė S. Kovėros darbais dovanotais Kuršėnams ir įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Atminimo medalį.

Metų tautodailininką Stanislovą Kovėrą sveikino rajono Tarybos narė Roma Albrikienė, Lietuvos tautodailinkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė, Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas, būrys tautodailininkų, kultūros darbuotojų, artimųjų.

Renginyje buvo apžvelgta tautodailininkų veikla ir pristatyti tautodailininkai, kuriems 2018 metai buvo jubiliejiniai. Tai tekstilininkės – Regina Gapšienė ir Virginija Šimkienė, skiautinių takelių meistrė Joana Petronienė, floristė Audronė Vaitekūnienė, karpinių meistrė  Rasa Šiškuvienė, medžio drožėjas Raimondas Baškys ir keramikė Virgilija Silvestra Šufinskienė. Dar vienos jubiliatės – Janinos Kinelienės šviesus atminimas pagerbtas tylos minute.

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė B. Poškienė padėkojo rajono merui Antanui Bezarui už dėmesį ir paramą centro vykdomiems tautodailės projektams ir įteikė 2019 metų simbolio – Kiaulės keramikinę monetų taupyklę, kad ir ateityje savivaldybė rastų pinigėlių tautodailės menui, kultūrai.

Šventinę popietę vainikavo pianistė  Ieva Dudaitė, atlikusi rečitalį „Amelija iš Mormartro ir F. Šopenas“.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts