Meškuičiuose Šeimos dienos proga pagerbtos seniūnijos šeimos

Gegužės 15-ąją, Tarptautinės šeimos dienos proga, Meškuičiuose surengta tradicinė seniūnijos šeimų pagerbimo šventė, kurios metu buvo nominuota šeima ambasadorė – darni ir gausi Vytauto ir Rimutės Zelbų šeima. Meškuičių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčioje Meškuičių parapijos klebonas Vytautas Ripinskis  aukojo šv. Mišias už seniūnijos šeimas ir pašventino tautodailininko  Arūno Vaičelio sukurtą kryžių, kuris yra dedikuotas Meškuičių seniūnijos šeimoms.

Šv. Mišių pabaigoje prie altoriaus buvo pakviesta darni ir gausi Vytauto ir Rimutės Zelbų šeima. Jie kartu gyvena jau keturiasdešimt trejus metus, išaugino dukrą Neringą ir sūnų Tautvydą, turi anūkus Motiejų ir Dorotėją ir martelę Danutę. Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė pagarsino, jog Zelbų šeima tapo aštuntąja šeima ambasadorė.

„Mūsų seniūnijoje labai daug gerų šeimų, pavyzdinių, kurios augina nuostabius vaikus gerbdami tradicijas, mylėdami vienas kitą ir rodydami pagarbą vienas kitam,“ – kalbėjo seniūnė Jolanta Baškienė.

Zelbų šeimą palaimino klebonas Vytautas Ripinskis. Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras sveikindamas Zelbų šeimą kalbėjo, jog Meškuičių miestelis gražus ir tvarkingas todėl, kad čia gyvena tvarkingos ir darbščios šeimos, to pavyzdys Vytauto ir Rimutės Zelbų šeima. Meras Zelbų šeimai įteikė atminimo dovanas, padėkojo Meškuičių seniūnijos seniūnei Jolantai Baškienei ir klebonui Vytautui Ripinskiui už labai prasmingą šventę.

Šeimų šventę ir seniūnijos šeimą ambasadorę pasveikino Seimo nariai Rima Baškienė ir Liudas Jonaitis, taip pat Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys Algis Mačiulis.

Seniūnijos šeimų ambasadore tapusią Zelbų šeimą pasveikino ir tradicinį šeimos aukurėlį įteikė ankstesnių metų šeimos ambasadorės – Lino ir Daivos Šateikų bei Bernardo ir Renatos Domarkų šeimos.

„Idėja iškelti šeimą kaip vertybę, skatinti kurti šeimas, gyventi santarvėje, meilėje, kad iš tiesų mes Lietuvą galėtumėme kurti ant tvirtų doros ir moralės pamatų – tai buvo tikslas, kad mes norime švarios, gražios, pakylėjančios Lietuvos ne tik šiandien, bet ir ateityje. Visa tai tęsinį turės ateityje –šeima yra pavyzdys, kaip vaikas elgiasi, koks jis bus gyvenime,“ – kalbėjo šeimų ambasadorių nominacijų šventės tradicijos sumanytoja Seimo narė Rima Baškienė.

Zelbų šeima buvo sujaudinta dideliu dėmesiu ir surengta švente. Neringa Zelbaitė pažymėjo, jog jų šeimoje labiausiai vertinamas darbštumas, pareigingumas, atsakomybė ir pagarba vienas kitam. O šeimos galva Vytautas pridūrė, jog jie labiau mėgsta dirbti, o ne šnekėti, didžiausią malonumą suteikia anūkai, o svarbiausią tradiciją jie turi susėsti prie bendro pietų stalo.

Pagerbiant Zelbų šeimą, buvo suorganizuotas automobilių žygis po Meškuičių seniūniją: keliolika Lietuvos trispalvėmis padabintų automobilių signalizuojant apvažiavo Meškuičių gatves, lankėsi Naisiuose, atvyko į Kryžių kalną, kur buvo pastatytas tautodailininko Arūno Vaičelio sukurtas kryžius, dedikuotas šeimoms.

Šeimų šventė buvo suorganizuota laikantis visų pandemijos saugumo reikalavimų.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts