Meškuičių seniūnijoje nelegalūs šunynai

Praėjusią savaitę keliuose šalies rajonuose išsiaiškinus nelegalius šunynus, kuriuose prastomis sąlygomis buvo laikomi ir veisiami šunys, nelegalus šunynas aptiktas ir mūsų rajone.

Nelegalus šunynas

Apie galimai neteisėtą veiklą policijai pranešė gyvūnų globos įstaiga „Šiaulių letenėlė“, kuri policijos prašė pagalbos išvaduoti prastomis sąlygomis laikomus gyvūnus.

Į Karvazų kaimą (Meškuičių seniūnija) sekmadienio vakare nuvykęs policijos ekipažas prie kiemo rado stovinčius ne tik „Šiaulių letenėlės“ darbuotojus, bet ir sodybos šeimininkų neatsakingumu pasipiktinusius kaimo gyventojus. Žmonės ketino šturmuoti sodybą ir paimti esą netinkamomis sąlygomis laikomus šunis.

Kadangi sodybos šeimininkų nebuvo namuose, policijos pareigūnams teko perspėti žmones, kad šie  nesiveržtų į privačią teritoriją, nes buvo ketinančių be šeimininkų paimti neva prastomis sąlygomis laikomus šunis

Gyvūnų globėjų paprašyti, gyventojai sutiko budėti visą naktį prie sodybos, kurioje keturkojai ne tik laikomi prastomis sąlygomis, bet ir veisiami. Kartu su gyventojais visą naktį budėjo ir policijos pareigūnai.

Gyvūnai paimti iš savininkų

Pirmadienio rytą atvykę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento specialistai, dalyvaujant šeimininkams, apžiūrėjo teritoriją, įvertino gyvūnų laikymo sąlygas ir priežiūrą. Apžiūros metu nekilo abejonių, jog gyvūnams reikėjo pagalbos, nes savininkai jiems neužtikrino tinkamų sąlygų: šunys buvo laikomi ne tik per mažuose garduose, bet ir kelioniniuose krepšiuose. Voljerai, kur keturkojai gyveno, buvo neišvalyti, pridergti, jautėsi baisus dvokas.

Kilo įtarimų, kad vienuolika iš trylikos sodyboje laikytų veislinių keturkojų buvo eksploatuojami neteisėtam veisimui. Visi vienuolika buvo paimti ir priglausti „Šiaulių letenėlėje“. Du kambariniai šunys palikti šeimininkams.

Aiškinamasi, iš kur gauti keturkojai, nes kai kurie iš jų čipuoti. Gyvūnams veisti veiklos sodybos šeimininkai nėra įregistravę.

Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog žinia apie nelegalią šunų veisyklą šokiravo. Ji teigė, jog daugiau informacijos neturinti, o apie sodybos šeimininkus nieko blogo negalinti pasakyti.

Vos už kelių kilometrų – dar vienas šunynas

Dar vienas nelegalus šunynas aptiktas Naisiuose. Apie jį antradienį gyvūnų globos įstaigą taip pat informavo pilietiški gyventojai. Šunų veisimo ir laikymo sąlygos neatitiko reikalavimų, todėl buvo nuspręsta netinkamai laikomus gyvūnus paimti iš šeimininkų. Buvo paimta 12 keturkojų, iš kurių dešimt apgyvendinta gyvūnų globos įstaigoje „Šiaulių letenėlė“.

Pranešimų daugėja

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo per 250 pranešimų apie pažeidimus, susijusius su gyvūnų laikymo sąlygų, gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimų pažeidimais, nelegaliu gyvūnų veisimu. Nuo praėjusio ketvirtadienio pradėta 12 tyrimų, pareigūnai toliau aktyviai tikrina visą gaunamą informaciją.

VMVT ir policijos pareigūnai, dirbdami su gyvūnų globos įstaigų, savivaldybių administracijų atstovais, pilietiškais gyventojais ir visuomenininkais, patikrinimus dėl gyvūnų nepriežiūros, žiauraus elgesio su jais ir galimos nelegalios veiklos atlieka visoje Lietuvoje, organizuojami bendri ekipažai, sureaguojant į visus gaunamus pranešimus.

Šiuo metu pagal surinktus duomenis tyrimai vyksta devyniuose šalies regionuose: Alytuje, Kaune, Kėdainiuose, Panevėžyje, Tauragėje, Telšiuose, Šiaulių, Širvintų ir Kretingos rajonuose.

Nuo praėjusios savaitės pabaigos iš įvairių galimai nelegalių gyvūnų veisyklų šalyje paimti ir gyvūnų globos įstaigoms perduoti 142 šunys ir 3 katės.

VMVT taip pat vertina visus iš pilietiškų asmenų naujai gaunamus pranešimus ir informaciją dėl galimai netinkamos gyvūnų priežiūros, turint pakankamą pagrindą, bus inicijuoti nauji tyrimai.

Pranešimai gauti dėl įtariamo nelegalaus gyvūnų veisimo, žiauraus elgesio su gyvūnais, jų kankinimo, nepakankamos priežiūros, gyvūnų laikymo jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktais nustatytomis sąlygomis, veterinarinės pagalbos nesuteikimo.

Kaip teigia vetrinarijos tarnybos atstovai, beveik trečdalis skambučių – dėl galimai nelegalių veisyklų. Daugiausia gyventojų skambučių sulaukta iš Kretingos rajono, Širvintų, Kėdainių.

Rimantas PETRAVIČIUS

Socialinių tinklų nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts