Mero taurė – SK „Kuršėnų senukai“ rankose

Šeštadienį vykusiame mero taurės krepšinio turnyre Fortūna šypsojosi Kuršėnų sporto klubo „Kuršėnų senukai“ krepšininkams. Nors pergalę pavyko pasiekti sunkiose kovose, tačiau taurė po metų pertraukos sugrįžo į „Kuršėnų senukų“ rankas. Toks turnyras surengtas jau trečią kartą.

Atkrintamosiose – komandų azartas

Dalyvauti turnyre panoro visos šešios reguliariajame Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos (ŠRVMKL) sezone žaidžiančios komandos.

Varžybų atidarymas vyko S. Anglickio mokyklos sporto salėje. Sportininkus ir žiūrovus pasveikino, sėkmės ior nepatirti traumų palinkėjo rajono meras Antanas Bezaras, Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė, varžybų organizatorius Romualdas Juodis.

Pirmieji į kovą stojo atkrentamųjų varžybų dalyviai.

S. Anglickio mokyklos salėje susitiko Ginkūnų „Ginkūnai“ ir Daugėlių „Flamingas“. Pirmąjį ketvirtį „Ginkūnų“ krepšininkams priešininkus pavyko įveikti rezultatu 23:15. Ir tai buvo tie laimingi aštuoni taškai, lėmę rungtynių eigą. Antrąjį ketvirtį Fortūna šypsojosi Daugėlių krepšininkams, kurie jį laimėjo 12:10. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 33:27. Po pertraukos Daugėlių krepšininkai ėmė žaisti dar agresyviau ir trečiąjį ketvirtį laimėjo 15:12. Ketvirtąjį kėlinuką Ginkūnų krepšininkai atsitokėjo ir vėl ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas bei jį laimėjo – 16:11. Susitikimas baigėsi rezultatu 61:53. Nugalėtojams Linas Stankus pelnė 17, o Giedrius Vaišys – 16 taškų. Daugėlių „Flaminge“ rezultatyviausiai žaidė Gintaras Kukanauskas, pelnęs daugiau nei pusę (29) taškų savo komandai bei Andrius Česnauskas ir Ramūnas Norutis, įmetę po 6 taškus.

Lauryno Ivinskio gimnazijos salėje santykius „aiškinosi“ Kuršėnų SM „Feniksas“ ir Šakynos seniūnijos komandos. Pirmąją rungtynių pusę žaidimas vyko į vieną krepšį. Pirmąjį ketvirtį „Feniksas“ laimėjo 16:8, o antrąjį –23:10. Ilgoji pertrauka prasidėjo esant rezultatui 39:18. Po pertraukos Šakynos seniūnijos komanda pabudo iš letargo miego ir ėmė kibti „Feniksui“  į atlapus. Šis trečiąjį ketvirtį laimėjo vos keturių taškų skirtumu 18:14. Ketvirtajame ketvirtyje aikštėje dominavo Šakynos krepšininkai, kurie jį laimėjo 19:14. Jie taikliau mėtė į krepšį, o trys Haroldo Kreimerio tritaškiai, kurių per visas rungtynes jis įmetė net aštuonis, sužavėjo negausiai susirinkusius sirgalius. Rungtynes Kuršėnų SM „Feniksas“ prieš Šakynos seniūniją laimėjo rezultatu 71:51. Nugalėtojų komandoje daugiausiai taškų pelnė Edvinas Daunys (29) bei Vilius Kaubrė (16). Šakynos seniūnijos komandoje rezultatyviausiai žaidė daugiau nei pusę taškų komandai pelnęs Haroldas Kreimeris (32 taškai) ir 11 taškų įmetęs Marius Šabanas.

Į pusfinalius iškopė Ginkūnų „Ginkūnai“ ir Kuršėnų SM „Feniksas“.

Pusfinalių kovos

Viename iš pusfinalių susikovė pirmosios Mero taurės finalininkai Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“ ir Ginkūnų „Ginkūnai“. Pergalę, kaip ir prieš su metus, šventė „Kuršėnų senukai“ rezultatu 63:56. Pirmąjį ketvirtį aikštėje dominavo Kuršėnų krepšininkai, kurie jį laimėjo 20:9. Po pertraukėlės vaizdas aikštelėje pasikeitė. Kuršėnų krepšininkai atrodė tiesiog sugniuždyti, o „Ginkūnai“ tarsi įgavo antrą kvėpavimą ir ketvirtį laimėjo tokiu pat rezultatu. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 29:29. Po ilgosios pertraukos „Kuršėnų senukai“ suėmė save į rankas ir trečiąjį ketvirtį laimėjo18:12, o ketvirtąjį – 16:15. Ir pateko į pagrindinį finalą. „Kuršėnų senukams“ 15 taškų pelnė Arnas Liulys, 13 taškų prie pergalės pridėjo Vytautas Kanišauskas. „Ginkūnų“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Marius Buba, pelnęs 13 taškų, ir Arūnas Bačkys, įmetęs 10 taškų.

Antrajame pusfinalyje dėl kelialapio į finalą susikovė Gruzdžių „Gruzdžiai“ ir Kuršėnų SM „Feniksas“. Pergalę rezultatu 65:49 šventė „Gruzdžiai“. Pirmąjį ketvirtį „Gruzdžiai“ laimėjo 20:11, o antrąjį –20:14. Didžioji pertrauka prasidėjo švieslentėje šviečiant skaičiams 40:25. Po pertraukos „Feniksas“ pabandė kibti į atlapus ir tai jiems pavyko. Greitesnės atakos ir taiklesni metimai lėmė, kad „Feniksas“ trečiąjį ketvirtį laimėjo 13:8. Paskutiniame ketvirtyje viskas buvo sustatyta į savo vietas , o „Fenikso“ įsišokėliai buvo nubausti. Ketvirtis baigėsi rezultatu17:11 „Gruzdžių“ naudai.

Gruzdžių komandoje rezultatyviausiai žaidė Karolis Jasotis  (16 taškų) ir Šarūnas Bernotas (12 taškų). Kuršėnų SM „Fenikso“ komandoje Edvinas Daunys, įmetė 18 taškų, o Mantas Paldavičius –14 taškų

Pagyrų verti finalai

Abiejuose finaliniuose susitikimuose vyko atkakli kova.

Dėl trečiosios vietos susikovė Kuršėnų SM „Feniksas“ ir Ginkūnų „Ginkūnai“. Tris ketvirčius vyko apylygė kova. Pirmąjį ketvirtį pergalę šventė „Ginkūnai“ – 17:12, o antrąjį rezultatu  19:15 laimėjo „Feniksas“. Po pirmosios žaidimo pusės vienu tašku pirmavo „Ginkūnai“ –32:31. Trečiąjį kėlinį kuršėniškiai laimėjo 15:11 ir rungtynėse išsiveržė į priekį. Tačiau po pertraukėlės „Ginkūnai“ suėmė save į rankas ir paskutinį ketvirtį laimėjo 23:13. Rungtynės baigėsi rezultatu 66:59 „Ginkūnų“ naudai. „Fenikso“ komandoje E. Daunys pelnė 29, o V. Kaubrė –11 taškų. Tarp nugalėtojų rezultatyviausiai žaidė G. Vaišys (23 taškai) ir Ramūnas Baliutavičius (15 taškų).

Dėl pirmosios vietos kovojo Gruzdžių „Gruzdžiai“ ir SK „Kuršėnų senukai“. Pirmąjį ketvirtį pergalę rezultatu 24:22 šventė „Gruzdžiai“, tačiau antrąjį Fortūna nusisuko nuo jų – „Gruzdžių“ krepšininkai kaip užhipnotizuoti žiūrėdavo ar kamuolys įkris į krepšį, o ne bėgdavo ginti savo krepšio. Tai parodė ir antrojo kėlinio rezultatas 40:18 „Kuršėnų senukų“ naudai. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 62:42. Po pertraukos „Gruzdžiai“ bandė kovoti, priešininkus spaudė po visą aikštelę, tačiau traukinys jau buvo nuvažiavęs. „Kuršėnų senukai“ laimėjo ir likusius ketvirčius: trečiąjį ketvirtį –30:27, o ketvirtąjį – 33:28. Rungtynes „Kuršėnų senukai“ laimėjo rezultatu 115:97 ir iškovojo Mero taurę.

Taurę žaidėjams įteikė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė ir Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė. Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteikti medaliai.

Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Ovidijus Medišauskas iš Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“, finale pelnęs net 41 tašką.

Apdovanoti turnyro varžybų nugalėtojai

Turnyre vyko ir tritaškių metimo, „karavano“ ir „bauduko“ varžybos.

Tritaškių metimo varžybose pergalę šventė Kuršėnų SM „Feniksas“ žaidėjas Henrikas Volodka, kuris finale surinko 15  taškų. Pernai jis buvo užėmęs antrąją vietą.

„Karavano“ varžybose sėkmė lydėjo Tautvydą Krapiką iš Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“.

„Bauduko“ rungtyje baudas sėkmingiausiai mėtė „Ginkūnų“ komandos žaidėjas Arūnas Bačkys.