Mažiau keleivių, mažiau ir maršrutų

Šalyje tebesitęsiant karantinui sumažėjo maršrutiniais autobusais važiuojančių keleivių skaičius. Sumažėjus keleivių, sumažinta ir rajono gyventojus vežančių autobusų.

Važiuoja vasaros tvarkaraščiu

Savivaldybės administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio įsakymu,  nuo kovo 23-osios autobusai karantino laikotarpiu keleivius veža moksleivių vasaros atostogų meto eismo tvarkaraščiais.

Tačiau žmonės vengia naudotis visuomeniniu transportu. Todėl nuo balandžio 8-osios kai kurie maršrutai buvo uždaryti.

Pasak rajono savivaldybės Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėjos Audronės Birutienės, kai kuriais maršrutais nuo reiso pradžios iki galo buvo pervežami vos vienas ar du keleiviai.

„Buvo savaitės dienų, kai nuo pradinės iki galinės maršruto stoties nevažiavo nė vienas keleivis, todėl ir buvo nuspręsta karantino laikotarpiui kelis tokius reisus nutraukti“, – sakė vedėja.

Pasak jos, buvo nutraukti maršrutai: Kuršėnai-Skačiai, Kuršėnai-Rūveliai-Gergždeliai, Kuršėnai-Gedintės-Auksučiai-Pakšteliai-Papalskiai-Kuršėnai, Kuršėnai-Kužiai per Smilgius, Kuršėnai-Svirbūtės per Ringuvėnus, Šilėnus, Kuršėnai-Gedintės-Auksučiai-Pakšteliai-Papalskiai.

A. Birutienė sakė, kad sumažėjo ir reisų į Šiaulius skaičius.

„Dabar dienos metu iš Kuršėnų į Šiaulius autobusai važiuoja rečiau, neliko ir vėlyvų vakarinių reisų“, – sakė vedėja.

Pasak jos, autobusai važiuoja vasaros tvarkaraščiu.

„Drastiškai mažinti autobusų reisų skaičių nesiryžome, nes žmonėms reikia nuvažiuoti ir į rajono centrą, ir į darbą. Nors daugelyje maršrutų važiuoja labai ribotas žmonių skaičius, tačiau maršrutus palikome atskiromis savaitės dienomis. Kol kas didžiausias žmonių judėjimas iš Kuršėnų į Šiaulius ir atgal piko valandomis – ryte ir vakare, kai žmonės važiuoja į darbą Šiauliuose ir atgal“, – sakė A. Birutienė.

Keleivių kol kas nedaugėja

UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ direktorius Vidmantas Šulčius „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog pirmosiomis karantino dienomis bendrovės aptarnaujamuose maršrutuose buvo jaučiamas didelis keleivių sumažėjimas.

„Vežėme vos vieną trečdalį to, ką iki karantino. Žmonės vengė važiuoti visuomeniniu transportu. Gal bijodami užsikrėsti virusu, gal todėl, kad Šiauliuose nedirbo daugelis įstaigų, įmonių, parduotuvės. Be reikalo žmonės nevažiavo. Jei jau dviem trečdaliais sumažėjo keleivių vykstančių į Šiaulius, tai ką bereikia kalbėti apie važiuojančius kaimo keliais autobusus. Praėjusią savaitę, sumažinus maršrutų skaičių, vėl susidurta su problemomis. Yra reisų iš Šiaulių į Kuršėnus ar iš Kuršėnų į Šiaulius, kai žmonės netelpa į autobusus. Jei Šiauliuose stotyje į autobusą keleiviai sulaipinami pagal reikalavimus, tai prie turgaus žmonės jau nepaimami“, – tvirtino direktorius.

Pasak V. Šulčiaus, įmonė patiria nuostolius – maršrutai uždaryti arba autobusai važiuoja apytuščiai, nes nėra žmonių arba nenorima pažeisti nustatytų reikalavimų.

Direktorius teigė, jog dėl to sulaukta ir keleivių nusiskundimų, kai į autobusą, norint nepažeisti įstatymų, nepatenka vienos šeimos nariai.

Pasak įmonės vadovo, ir jis, ir kolektyvas į ateitį žiūri optimistiškai ir jeigu nebus kokio nors pandemijos protrūkio, žmonės vėl ims judėti, bus atnaujinti autobusų maršrutai.

„Kol kas kai kurie vairuotojai atostogauja, nes turi sukaupę atostogų dienų, todėl apie darbuotojų skaičiaus mažinimą nėra kalbos, planuojama atgaivinti ir siuntų tarnybos darbą. Pradžioje į Klaipėdos ir Kauno pusę“, – sakė V. Šulčius.

Apie patiriamus nuostolius kalbėjo ir kitų bendrovių, vežančių keleivius rajono teritorijoje, atstovai.

Nepadidino keleivių skaičiaus ir tai, kad buvo nutraukti visi tarpmiestinio susisiekimo autobusų maršrutai.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts