Mažai pažįstamų vyriškių pabendravimas prie alaus Kuršėnuose baigėsi smūgiais

Kuršėnuose, viešoje vietoje, netoli upės, 2021 m. gegužės 13 d., buvo sumuštas negalią turintis žmogus. Tą pačią dieną nukentėjusysis buvo apžiūrėtas ligoninėje ir jam nustatyti sužalojimai: lūpos žaizda, skruostikaulio ir viršutinio žandikaulio lūžiai. Vėliau tai įvertinta kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį. 2021 m. gruodžio 23 d. Šiaulių apylinkės teismo  Šiaulių rūmų teisėjas Mantas Liesis šią bylą išnagrinėjo, priimdamas nuosprendį.

Atpažino iš nuotraukų

Nukentėjusysis V. Ž. iš pradžių negalėjo nurodyti jį sumušusio vyro vardo bei pavardės, žinojo tik pravardę, taip pat negalėjo pasakyti, kur šis gyvena, su kuo bendrauja. Nebuvo ir įvykio liudytojų.  Policijos darbuotojai apklausinėjo netoliese esančių įmonių bei įstaigų darbuotojus, ar šie galėtų padėti nustatyti nusikaltimą padariusį asmenį, tačiau tokių neatsirado. Kaltininkas nustatytas, nukentėjusiajam pateikus nusikalstamas veikas darančių asmenų nuotraukas, iš kurių nukentėjusysis atpažino jį sumušusį asmenį.

Nusikaltimą padaręs asmuo – teisėsaugai gerai žinomas

Paaiškėjo, kad be aiškios priežasties kuršėniškį sumušė Vidmantas Pocius, kuris anksčiau jau buvo teistas 15 kartų – daugiausia už smurtinius nusikaltimus, vagystes, plėšimus. Nusikaltimo Kuršėnuose padarymo metu vyriškis buvo lygiai prieš mėnesį paleistas iš Pravieniškių pataisos namų, atlikęs jam skirtą bausmę. Šio vyro gyvenamoji vieta ikiteisminio tyrimo metu nebuvo aiški. Paaiškėjo, kad nusikalstamos veikos padarymo metu Vidmantas P. buvo laikinai apsistojęs vienoje įstaigoje, tačiau gyvenamąsias vietas yra linkęs keisti. Iki pat nuosprendžio priėmimo kaltinamasis buvo nedirbantis ir neregistruotas Užimtumo tarnyboje.

Alaus gėrimas baigėsi smūgiais

Apie įvykio aplinkybes nukentėjusysis policijai papasakojo, kad jį sumušusio žmogaus veiksmų priežasties nežino. Jam einant šalia upės, netoli gaisrininkų pastato, šis vyriškis jį pakvietė vardu. Tarp vyrų užsimezgė pokalbis, po kurio paaiškėjo, kad pašnekovai yra anksčiau bendravę. Netrukus kalba pasisuko ir apie išgėrimą. Jie kartu išgėrė vieną alaus butelį, po to – antrą. Nukentėjusiajam pasakius, kad nebeturi pinigų ir nusprendus eiti namo, sugėrovas ėmė jį mušti – sudavė smūgius į galvą iš nugaros pusės, žmogui nukritus ant žemės, toliau jį mušė rankomis ir spardė į galvą. Sumuštas kuršėniškis nurodė, kad tuo metu prarado piniginę, kurioje buvo asmens tapatybės kortelė, neįgalumo pažymėjimas, banko kortelė ir 8 eurai. Tuo metu, kol V. Ž. buvo mušamas, iš kišenės iškrito jo mobiliojo ryšio telefonas, kurį tik iš matymo pažįstamas jį mušantis sugėrovas bandė išplėšti iš rankų.

Sumušęs aiškino, kad įvyko konfliktas, bet negalėjo pasakyti, dėl ko

Ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme, kaltinamasis Vidmantas P. kaltu prisipažino. Jis aiškino, kad nukentėjusįjį pažinojo, jį sumušė, nes kilo konfliktas. Dėl ko konfliktavo su nukentėjusiuoju, šis asmuo nurodyti negalėjo. Jis teigė, kad sumuštojo piniginės ir dokumentų nematė, telefono atimti nebandė. Pasak Vidmanto P., primušęs kuršėniškį, jis nuėjo pas tame pačiame mieste gyvenančią seserį, o netrukus iš miesto apskritai išvyko ir gyveno kitur.

Skirta laisvės atėmimo bausmė

Teismas, priimdamas nuosprendį, įvertino, kad Vidmanto P. atsakomybę lengvina tai, kad jis pripažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. Baudžiamąją atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis pripažintos dvi – jis nusikalstamą veiką padarė, būdamas recidyvistu (teistas net 15 kartų) bei apsvaigęs nuo alkoholio. Kadangi kaltinamasis sistemingai daro neteisėtas veikas, nenori taisytis, laikytis įstatymų bei visuomenėje priimtų dorovės normų, teismas nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti, paskyrus tik laisvės atėmimo bausmę. Nuosprendžiu Vidmantas Pocius pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį ir jam skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Šiaulių teritorinė ligonių kasa byloje buvo pareiškusi 122,82  Eur civilinį ieškinį dėl nukentėjusiojo gydymo išlaidų. Ši suma priteista iš nuteistojo Vidmanto Pociaus. Nuosprendis nėra įsiteisėjęs ir dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui. Nuteistasis iki pat nuosprendžio įsiteisėjimo liks suimtas.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts