Liftas ar keltuvas Kuršėnų poliklinikoje: vizija ar realybė?..

Pagyvenę Kuršėnų miesto gyventojai skundžiasi, kad apsilankymas rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro Kuršėnų poliklinikoje jiems apkarsta, nes sunkiai vaikščiojantys ar turintys kokią nors rimtesnę negalią ligoniai sunkiai pasiekia savo gydytojus, kurių kabinetai yra antrajame pastato aukšte.

Vargas patekti pas gydytojus

Į redakciją paskambinusi kuršėniškė Marytė pasiguodė, kad sunkiai patenka pas savo šeimos gydytoją ir ne todėl, kad negauna talonų prisiregistruoti. Pagrindinė priežastis – gydytoja dirba antrajame poliklinikos aukšte.

„Esu pensininkė ir turiu problemų su judėjimu. Atėjus į polikliniką, man yra sunku užlipti į antrąjį aukštą. Keletą kartų teko prašyti registratūros darbuotojų, kad padėtų užlipti į antrąjį aukštą, o taip dažniausia prašau, kad palydėtų namiškiai. Visuomenė Lietuvoje senėja. Neišimtis ir mūsų Kuršėnai. Vis daugiau pagyvenusių ar turinčių vaikščiojimo problemų žmonių. Gyvename 21-ajame amžiuje, kalbame apie pagarbą žmogui, tačiau tos pagarbos taip ir nesijaučia. Būdama Šiauliuose užsukau į rajono Savivaldybę ir kreipiausi su pageidavimu į pirmajame aukšte sėdinčią darbuotoją bei papasakojau apie problemą, o ji man patarė: „Močiute, jūs gal persiregistruokite pas gydytoją, kuri dirba pirmajame aukšte ir neliks problemos“, – pasakojo moteris.

Pasak jos, gal tai ir neblogas patarimas, tačiau dabartinė gydytoja žino apie visas ligas, duoda įvairių patarimų, jei reikia lanko ir namuose.

„Kas bus, jei ir tą gydytoją, pas kurią aš prisirašysiu, perkels į antrąjį aukštą. O gal geriau būtų poliklinikoje įrengti liftą ar bent keltuvą. Juk buvo įrengtas keltuvas į administracinį pastatą, kur buvo Konsultacinės poliklinikos registratūra. Ne vienas ligonis ir poliklinikos, ir rajono valdžiai ištartų padėkos žodį, o dabar ligonius ir invalidus valdžia prisimena tik prieš rinkimus“, – toliau dėstė kuršėniškė, prašiusi pavardės neminėti.

Sulaukta ir dar vienos kuršėniškės skambučio. Moteris piktinosi, kad valdžia pensininkus ir invalidus prisimena tik tuomet, kai reikia už juos balsuoti rinkimuose.

„Dar prieš Savivaldybių rinkimus surengtame kandidatų susitikime su rinkėjais buvo teirautasi, ar nėra galimybių įrengti liftus ar keltuvus Kuršėnų poliklinikoje bei miesto seniūnijoje. Tuomet mums buvo pažadėta, kad bent jau poliklinikoje liftas tikrai atsiras, nes miesto seniūnijoje tam sunku pritaikyti pastatą. Praėjo beveik metai, tačiau Kuršėnų poliklinikoje nei liftas, nei keltuvas taip ir neatsirado. Kodėl valdžia taip nemyli nei pensininkų, nei invalidų. Negi valdininkai galvoja, kad jie nepasens“, – piktai dėstė moteris.

Kuršėniškės teigimu, naujam liftui ligoninėje rajono Savivaldybė rado pinigų, o poliklinikoje, kurio reikia keliems šimtams ligonių – pinigų nerandama.

Spręsime

„Kuršėnų krašto žinios“ apie tai pasiteiravo rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Vilmos Plaušinaitienės.

Direktorė tvirtino, jog, žinant kokia situacija įstaigoje buvo prieš trejetą metų, kai PSPC skendėjo skolose, Centrui įsirengti liftą ar keltuvą yra per sunku.

„Vos išbridome iš skolų, todėl sutaupę lėšų neturime. Be steigėjo pagalbos tikrai to negalėtume padaryti, nes tai kainuoja ne vieną šimtą tūkstančių litų. Numatyti tai perspektyviniuose planuose galime, tačiau jei steigėjas neskirs, tuomet vizija ir liks vizija“, – teigė direktorė.

Rajono meras Antanas Bezaras tvirtino, jog miesto seniūnijoje liftas tikrai nebus rengiamas ir net neieškoma lėšų, nes pastatas nėra pritaikytas tokiam pertvarkymui, tačiau dėl poliklinikos pastato pagalvoti verta, nes liftas ar keltuvas tikrai reikalingi. Poliklinikos medikų paslaugomis naudojasi ne šimtas ir ne du šimtai žmonių. Yra įvairių ligonių, kuriems sunku vaikščioti, nors medikai ir rekomenduoja vaikščioti daugiau. Meras Kuršėnuose dirba pirmame aukšte“, – su humoru dėstė meras.

Pasak A. Bezaro, šiandien, penktadienį, jis susitiksiąs su Pirminės sveikatos priežiūros centro vadove.

„Pasitarime mes ir aptarsime tokią galimybę, pasvarstysime įvairius variantus, finansavimo šaltinius. Manau, kad rasime galimybę išpildyti kuršėniškių pageidavimą, tačiau kada tas įvyks pasakyti negaliu, todėl ir nežadu“, – sakė meras.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts