Lietuvos Puodžių karalienės galvą papuošė „Aukso vainikas“ 

Devintosios Lietuvos Puodžių karalienės galvą šių metų pradžioje papuošė ir „Aukso vainikas“ – garbingiausias Lietuvos tautodailės apdovanojimas.

Rokiškio krašto muziejuje vyko konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės. Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – „Aukso vainiku“ – siekė net 28 senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai.

Kuršėniškei – „Aukso vainikas“

Konkurso komisija, sudaryta iš žinomų šalies menotyrininkų, išrinko ir geriausiais metų meistrais paskelbė vaizduojamosios liaudies dailės meistrą, medžio drožėją Zenoną Skinkį iš Vilkaviškio, taikomosios liaudies dailės meistrę, keramikę Virgiliją Silvestrą Šufinskienę iš Kuršėnų ir skulptorių kryždirbį Adolfą Teresių iš Garliavos.

Virgilija Silvestra Šufinskienė – sertifikuota tautinio paveldo produktų kūrėja, tradicinio amato meistrė, 2017 metais išrinkta devintąja Lietuvos Puodžių karaliene.

Keramikė dalyvauja ir pristato keramikos amatą įvairiuose Lietuvooje vykstančiuose renginiuose:

2015 – 2016 metais dalyvavo tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Skamba skamba kankliai“ Vilniuje, „Parbėg laivelis“ Klaipėdoje.

2015 – 2017 metais pristatė darbus ir tradicinius amatus „Senųjų amatų dienose“ Nidoje, „Sostinės dienose“ ir Kaziuko mugėseVilniuje, „Šiaulių dienose“.

2017 metais savo darbus eksponavo Seimo galerijoje.

2015 metų konkurso „Aukso vainikas“ – antros vietos nominantė, apdovanota sidabro vainikėliu, o

2016 metais konkurso „Aukso vainikas“ – trečios vietos nominantė, apdovanota bronzos vainikėliu.

S. Šufinskienė nuolatinė parodų konsultantė, Šiaulių rajone vykstančių Lietuvos Puodžių rinkimų, kūrybinių dirbtuvių konsultantė ir vadovė, respublikinių švenčių dalyvė. Rengia straipsnius spaudai apie Kuršėnų keramikus, jų darbus ir keramikos amatą.

Molis alsuoja gyvybe

„Aukso vainiku“ nominuota V. S. Šufinskienė 1964-aisiais Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikume baigė keramikos studijas. Kūrybinę veiklą pradėjo 1971-aisiais.

Po išrinkimo Puodžių karaliene praėjusių metų pavasarį V. S. Šufinskienė „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, kad dirbdama su moliu atsigauna, dingsta visos ligos.

„Pradžia buvo gana įdomi. Į  Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą įstojau studijuoti grafiką. Tačiau po metų studijas panaikino ir teko rinktis. Pasirinkau keramiką. Labiausiai man patinka puodininkystė, patinka žiedimas, kai molis tarp rankų bėga kaip gyvas. Tai nuostabu“, – sakė karalienė.

S. Šufinskienė atviravo, kad naktimis molio nesapnuoja, tačiau susapnuoja dekorus, formas.

„Ryte atsikeli, nusipaišai ir dirbi“, – sakė ji ir aiškino, jog savo darbuose stengiasi išlaikyti tas senovines keramikos formas, nors keičiasi gyvenimas, keičiasi ir buityje naudojama keramika.

Yra tekę sukurti monumentalių darbų.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts