Lietuvos paštas pataria: ką daryti, kad siuntos gavėją pasiektų greičiau?

Nors Lietuvos paštas Kalėdoms būdingo siuntų bumo dar nefiksuoja, tačiau jau dabar pastebimas siuntų, keliaujančių per LP EXPRESS savitarnos terminalus, augimas – lyginant su tuo pačiu pernai metų laikotarpiu, jų kiekis yra daugiau nei 100 proc. didesnis. Atsižvelgiant į tai, Lietuvos paštas dalinasi atsakymais į svarbiausius klausimus: per kiek laiko atkeliauja siuntos; kas bus, jei terminalas bus pilnas; kada išsiųsti siuntas, kad jos gavėjus pasiektų dar iki didžiųjų metų švenčių?

„Metų pabaiga yra gana įtemptas laikotarpis, kai siuntų kiekiai paprastai išauga du kartus. Šiais metais turime išskirtinę situaciją – pirmasis karantinas išugdė naujus gyventojų apsipirkimo įpročius, o tai lėmė ir išaugusius siuntų kiekius. Prognozuojame, kad šiais metais kalėdinių siuntų kiekiai bus didesni nei iki šiol, – sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų vadovas Norbertas Žioba. – Šventiniam laikotarpiui ruošiamės atsakingai – darome įvairius veiksmus, kad siuntos gavėjus pasiektų kaip galima greičiau: nuolat plečiame terminalų tinklą, į populiariausius terminalus kurjeriai važiuoja dažniau nei įprastai, kai kurie aptarnaujami net sekmadieniais, taip pat išnaudojame visus įmanomus pristatymo būdus – kurjeriams padeda ir laiškininkai ir paštų darbuotojai.“

Ką reikėtų žinoti, planuojant siųsti ar gauti siuntas LP EXPRESS siuntų terminalais?

Siunta gali atkeliauti į kitą terminalą. Nenustebkite, jei siunta atkeliauja ne į pasirinktą terminalą – siekiant siuntą pristatyti kuo greičiau, jeigu gavėjo pasirinktas terminalas yra užpildytas, siunta gali būti nukreipta į kitą artimiausią 2 km spinduliu esantį terminalą. Taip nukreipiamų siuntų nėra daug – bendrai vos apie 3,5 proc. visų terminalais keliaujančių siuntų. Kurjeriai kiekvieną kartą stengiasi įvertinti situaciją ir pristatyti siuntą į kuo patogesnį gavėjui terminalą.  

Populiariausi terminalai. Tai reiškia, kad šie terminalai yra maksimaliai užpildyti, todėl sulaukti siuntos į juos ar išsiųsti iš jų, gali būti sudėtingiau. Tokiu atveju, jeigu siunta skubi, rekomenduojama rinktis kitą artimiausią terminalą. Šiuo metu kaip populiariausius galima įvardinti kelis Vilniaus terminalus (Pilaitės g., „Domus Pro“ terminalas Ukmergės g.), taip pat terminalus Klaipėdoje (H. Manto g. 11, Šilutės pl. 68) Panevėžyje (Respublikos g. 71, Klaipėdos g. 92), Radviliškyje (Gedimino g. 42A), Ukmergėje (Žiedo g. 1). 

Atsiimkite siuntą kuo greičiau. Vidutinis laikas, per kurį atsiimama siunta, yra maždaug 12 val. Atsižvelgiant į tai, kad nuo to, kaip siunta greitai atsiimama, priklauso tai, kaip greitai siuntą gaus kitas gavėjas, šis laiko tarpas yra gana ilgas. Gyventojai prašomi savo siuntą atsiimti kuo greičiau ir taip sutrumpinti kitų gavėjų laukimo laiką.

Galutinis terminas išsiuntimui. Jeigu norite, kad terminalais keliaujančios siuntos gavėjus pasiektų dar iki Šv. Kūčių vakaro, paskutinė diena tai padaryti ir ramiai laukti švenčių yra gruodžio 15 d. Paskutinę savaitę iki švenčių siuntų srautai itin išauga, tad atsiranda didesnė vėlavimo rizika.

Siuntos gali šiek tiek vėluoti. Šiuo metu 90 proc. siuntų gavėjus pasiekia laiku, t. y. kitą dieną, o iš vėluojančių 87 proc. pristatoma per dvi dienas. Kaip galima suprasti, šiuo metu vėlavimas nėra didelis ir kasdien stengiamasi, kad šis rodiklis toks ir išliktų kuo ilgiau. Visgi tikėtina, kad dėl karantino situacijos, o taip pat artėjant šventėms ir dėl to augančio siuntų kiekio, gali atsirasti mažesni ar didesni vėlavimai.

Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 250 LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalų. Dar pavasarį, reaguojant į augančius siuntų kiekius, pradėta aktyvi jų plėtra – pastatyta apie 40 naujų terminalų, dešimtys jų praplėsti, pradėtas bendradarbiavimas su prekybos tinklu „Lidl“ – gyventojai kviečiami aktyviau naudotis naujais terminalais, nes jų užimtumas nėra toks didelis. 

Svarbu paminėti, kad siuntų terminalai yra vienas  saugiausių būdų siųsti ir gauti siuntas – galima išvengti žmogiškojo kontakto, pats terminalas reguliariai dezinfekuojamas. Siuntas formuojant internetu, kontakto rizika sumažinama maksimaliai.

Total
0
Dalinasi
Related Posts