Lietuvos čempionate iškovotą medalių

Dvi dienas Šiauliuose vyko Lietuvos rajonų lengvosios atletikos jaunių (gimusių 2002-2003 metais) ir jaunimo (gimusių 2000-2001 metais) čempionatas. Jame savo jėgas išbandė 33 Lietuvos rajonų jaunieji sportininkai. Mūsų rajono Kuršėnų sporto mokyklai atstovavo 16 lengvaatlečių, iš kurių net pusė iškovojo čempionato medalius.

60 metrų bėgime tarp jaunuolių Donatas Vaitiekus (rezultatas 7,74 sekundės) buvo keturioliktas.

600 metrų bėgime tarp jaunių Deividas Rastokas (rezultatas 1.45,96 minutės) liko 19-tas. Antrą dieną jis dalyvavo 1000 metrų bėgime, tačiau buvo diskvalifikuotas, nes posūkiuose trumpino nuotolį.

1000 metrų bėgime tarp jaunių Mikas Montvilas, distanciją įveikęs per 3.02,91 minutės buvo vienuoliktas.

Jaunimo grupėje startavusi Neda Dovidaitytė tūkstantį metrų nubėgo per 3.34,84 minutės ir laimėjo bronzos medalį. 3000 metrų jaunoji bėgikė įveikė per 12.55,51 minutės ir iškovojo antrąją vietą.

3000 metrų bėgime Kostas Dagys (10.08,22 minutės) liko ketvirtas, o M. Montbila (10.33,89 minutės) – septintas.

60 metrų barjeriniame bėgime tarp jaunuolių D. Vaitiekus (rezultatas 9,41 sekundės) liko ketvirtas.

Kliūtiniame bėgime 2000 metrų įveikęs per 6.47,36 minutės Kostas Dagys iškovojo aukso medalį, o Matas Baura (rezultatas 2.41,60 minutės) liko aštuntas.

Šuolių į aukštį rungtyje Ugnė Kasputytė (geriausiu bandymu įveikusi 1,45 metro) laimėjo trečiąją vietą, o Gerda Balsevičiūtė (geriausiu bandymu įveikusi 1,30 metro) liko ketvirta.

Jaunimo grupėje Ervina Ladukaitė geriausiu bandymu įveikė 1,40 metro ir buvo ketvirta.

Tarp jaunių aukso medalį šuoliuose į aukštį iškovojo Rokas Vepštas, kuris geriausiu bandymu įveikė įveikė 1,75 metro. Trečiąją vietą laimėjo Eimantas Joniškis, geriausiu bandymu įveikęs 1,70 metro aukštį. Geriausiu bandymu įveikęs 1,60 metro aukštį Donatas Prigulevičius liko šeštas, o Lukas Sutkus (geriausias šuolis į aukštį – 1,55 metro) – septintas.

Šuolių į tolį rungtyje tarp jaunuolių Ervina Ladukaitė (geriausias rezultatas 4,74 metro) liko ketvirta.

Šuolių į tolį rungtyje tarp jaunių mūsų rajono atstovai liko antrajame dešimtuke. Eimantas Joniškis (geriausias rezultatas  5,36 metro) buvo vienuoliktas, Rokas Vepštas (geriausiu bandymu nušokęs 5,34 metro) – dvyliktas, Donatas Prigulevičius (5,10 metro) – penkioliktas, o  Lukas Sutkus (4,60 metro) – septynioliktas.

Trijų kilogramų rutulio stūmimo rungtyje sidabro medalį laimėjo Nerilė Dikšaitė (geriausias rezultatas – 11,04 metro). Ketvirtoje vietoje liko Gerda Balsevičiūtė (geriausias rezultatas – 9,63 metro).

Rutulio stūmimo rungtyje tarp jaunimo antrąją vietą iškovojo Karolina Klimaitė (geriausias rezultatas 9,88 metro), o Deimantė Vaitkutė (7,30 metro) liko ketvirta.

Susumavus komandinius rezultatus, mūsų rajono jaunių rinktinė iškovojo trečiąją vietą (98 taškai) Jaunių rinktinėje startavo mokytojų P. Vaitkaus, A. Lukošaičio ir J. Savicko treniruojami lengvaatlečiai. Pirmi buvo Šilutės, o antri – Marijampolės rajonų lengvaatlečiai.

Jaunimo rinktinės surinktų taškų kraitis buvo kuklesnis, todėl teko tenkintis devintąja vieta (33 taškai). Pirmąją vietą iškovojo Raseinių, antrąją – Marijampolės, o trečiąją – Utenos rajonų lengvaatlečiai.

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti Lietuvos lengvosios atletikos federacijos diplomais ir medaliais, o nugalėtojams dar buvo įteikti ir LLAF 2019 metų kalendoriai. Komandinės įskaitos prizininkai buvo apdovanoti taurėmis.