Lauko dušo gamyba       

Daugeliui žmonių, turinčių nuosavus kiemus ar sodus, poilsis lauke bei širdžiai mieli sodininkystės, daržininkystės darbai, vasarą suteikia ne tik džiaugsmą, bet kelia ir nepatogumų. Ypatingai komforto pritrūksta sodininkams, kurių vasaros nameliai nėra pritaikyti ilgesniam gyvenimui, juose nėra šilto vandens, nuotėkų surinkimo įrenginių, todėl nėra galimybių patenkinti net elementarių higienos poreikių. O taip norisi po daržininkystės darbų ar pasilepinus saulėje atgaivinti kūną ir mintis duše! Todėl siūlome patiems minimaliomis sąnaudomis pasigaminti lauko dušą, kad higienos trūkumas negadintų gero laiko gamtoje.

Saule šildomo lauko dušo gamyba

Lauko dušo gamybai prireiks: ilgos juodos laistymo žarnos, greit įkaistančios medžiagos (pavyzdžiui metalo lakšto), didelių gabaritų stiklo,  metalinio ar medinio karkaso, talpyklos vandeniui, geriausia – tamsios spalvos arba nebenaudojamo vandens šildytuvo.

Pirmiausia reikėtų sukonstruoti norimą apsaugą nuo pašalinių akių – pasigaminkite karkasą. Jis turi būti sudarytas iš trijų dalių: dviejų pagrindų (ant kurio stovėsite patys ir ant kurio bus pastatyta talpykla) bei jungiamųjų dalių. Pagrindai turi būti gerai sutvirtinti, kad išlaikytų talpyklą. Lauko dušo plotį pasirinkite patys pagal savo poreikius ir norus.

Sumontavus karkasą, talpyklą vandeniui reikėtų pastatyti dviejų metrų aukštyje, o jos dugne įstatyti čiaupą, prie jo prijungti vamzdį su dušo galvute. Žinoma, svarbu, kad jūsų dušas būtų pastatytas ne pavėsyje, tokiu atveju, vanduo ilgai šils.

Vandens šildymas ,,saulės kolektoriumi“

Lauko dušui vandenį šildyti galima pasigaminus ,,saulės kolektorių“, kurio pagrindu gali tapti iš senų nebenaudojamų statybinių lentų ar kitų nebrangių medžiagų pagaminta žema dėžė su dvejomis angomis, pro kurias tilptų lauko žarna. Apačioje tokios dėžės klojama greit įkaistanti medžiaga, geriausia tam tinka metalas, tuomet zigzago principu montuojama juoda laistymo žarna, o pati dėžė uždengiama dideliu stiklo lakštu. Tokia paletė montuojama pasviru kampu į pietus šalia būsimo lauko dušo. Virš jos tvirtinama vandens talpykla, kurią puikiai atstoja nebenaudojamas, juodai nudažytas, vandens šildytuvas. Apačioje šildytuvas jungiamas su vandens šaltiniu, kita jungtis skiriama apačioje esančiam juodosios žarnos galui, tuo tarpu viršuje esantis galas tvirtinamas su aukščiau esančia šildytuvo jungtimi. Sujungus vandens šildytuvą su tokia saulės kolektoriaus imitacija karšto oro srovė cirkuliuoja vandenį ratu, tolygiai jį šildydama.

Norint sukurti modelį, itin artimą įprastiniam dušui, prie įeinančios į šildytuvą vandens jungties pritaisykite papildomą žarną ir prijunkite ją viršuje trišakiu vandens skirstytuvu. Taip galėsite maudydamiesi reguliuoti vandens temperatūrą.

Pagal spaudą

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts