Laikytis karantino priimtina ne visiems

Pastarosiomis dienomis didelė Šiaulių apskrities policijos sulaukiamų pranešimų dalis – tai pranešimai apie karantino taisyklių pažeidimus.

Pranešimai apie pažeidimus

Nuo karantino pradžios sulaukta beveik 200 tokių pranešimų: iš Šiaulių miesto – 51 , iš Šiaulių rajono – 28, iš Radviliškio rajono – 36, iš Joniškio rajono – 32 , iš Pakruojo rajono – 19 , iš Raseinių rajono – 29. Didžioji dauguma jų – apie saviizoliacijos taisyklių nesilaikymą. Gavę tokius pranešimus, policijos pareigūnai telefonu susisiekia su nurodytais asmenimis. Kartais informacija nepasitvirtina, kartais žmonėms saviizoliacijos laikas būna jau pasibaigęs, kiti tikina, kad saviizoliacijos laikosi. Visais atvejais gyventojams primenama atsakomybė už saviizoliacijos taisyklių pažeidimą ir informacija apie juos perduodama Nacionaliniam  visuomenės sveikatos centrui.

Pažeidžia reikalavimus

Nors viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla karantino metu yra draudžiama, tačiau į šį reikalavimą sureagavo ne visi šių įstaigų savininkai. Štai kovo 18-osios ankstyvą ryą Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams teko vykti į Radviliškio rajone, Pakiršinio kaime, veikiantį barą. Šiose, kaimo ”vaistine“ vadinamose, patalpose  pusę aštuntos sveikatą taisė jau apie dešimt vyrų. Į klausimą, kodėl nesilaikoma karantino režimo ir dirbama, barmenė atsakė, jog toks – savininkės nurodymas. Pareigūnų reikalavimu baro lankytojai išsiskirstė, o surinkta medžiaga dėl Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimo buvo perduota Nacionalinio visuomenės sveikatos centui poveikio priemonėms taikyti.

Čia buvo išsiųsta ir dar viena medžiaga dėl tokio pat administracinio nusižengimo. Jį kovo 24-osios popietę užfiksavo Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, kontroliavę, kaip laikomasi karantino apribojimų. Gruzdžiuose jie pastebėjo prie vieno pastato besibūriuojančius žmones ir pamatė, kad tame pastate įsikūrusi ūkinių prekių parduotuvė dirba. Iš lauko pusės, parduotuvės palangėje, buvo įrengta prekių vitrina, o parduotuvės savininkas, dėvintis kaukę, stovėjo iš vidaus, už praverto lango. Tačiau prie parduotuvės susirinkę žmonės buvo be jokių apsaugos priemonių. Policijos pareigūnų nurodymą skirstytis jie išgirdo ir susibūrimo vietą paliko, pardavėjas užrakino parduotuvę. Jo laukia atsakomybė už žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą.

Karantino metu draudžiama teikti ir grožio paslaugas. Tačiau atsiranda gudručių, kurie, uždarę  salonus, tokias paslaugas siūlosi atlikti savo namuose. Šiaulių policiją pasiekė žinia apie paslaugas namuose siūlančią manikiūro meistrę. Nesuvokiama, kaip moteris nesupranta: teikdama paslaugas  tiek salone, tiek namuose, ji kontaktuoja su žmonėmis, kurie gali platinti virusą, o po to ji ir pati gali tapti jo platintoja.

Nesisaugo ir vaikai

Pareigūnams tenka vykti daryti tvarkos ir mokyklų bei gyvenamųjų namų žaidimų aikštelėse, nes čia renkasi nepilnamečiai, kurie  nepaiso nurodymo viešose erdvėse  būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikams.

Kovo 24 dieną policijos pareigūnai vyko jaunimo susibūrimų nutraukti Šiauliuose į Dainų gatvės gyvenamojo namo kiemą, „Romuvos“ gimnazijos krepšinio aikštelę, Kuršėnuose į Daugėlių mokyklos teritoriją, Radviliškyje į Gražinos gatvėje esančios mokyklos stadioną ir Transporto gatvėje esančią vaikų žaidimo aikštelę.

Taigi, sirgti nenori nė vienas, o laikytis karantino priimtina ne visiems. Žmonės mano, kad karantino taisyklės galioja visiems kitiems, tik – ne jiems. O pradėti reikėtų, būtent, nuo savęs.

Gaila SMAGRIŪNIENĖ, Šiaulių AVPK atstovė spaudai

Total
0
Dalinasi
Related Posts