Kyla, kaip Feniksas iš pelenų   

Dar prieš metus dažnas, užsukęs į Kuršėnų sporto mokyklą, pasibaisėdavo laukinėmis pastato sienomis, aptriušusiomis sienomis viduje, per langus švilpaujančiu vėju. Tereikėjo metų, kad mokykla atsinaujintų.

 

Savi namai

Kuršėnų sporto mokykla į buvusias Daugėlių klubo patalpas persikėlė 2012 metais iš Kuršėnų S. Anglickio pagrindinės mokyklos, kur glaudėsi vos keliuose nedideliuose kabinetuose.

Nors patalpos nekėlė didelio džiaugsmo, tačiau garsių sportininkų plejadą išugdžiusiai mokyklai tai buvo savi namai, kurių iki šiol neturėta.

Perkelti perkėlė, tačiau ir pamiršo. Nuo pat persikėlimo mokyklos remontui nebuvo skirta lėšų.

Vaizdas pasibaisėtinas

Kuršėnų sporto mokykla – vienintelė sporto mokykla rajone, kurios sportininkai garsina rajono vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tačiau ji glaudžiasi metų metus remonto nemačiusiame pastate.

Vos pasukus į Liepų gatvę akims atsiveria graudus vaizdas – priekyje stovi pastatas, kuris prašyte prašosi remonto. Namo sienos nutekėjusios, vietomis išbyrėjęs sienų tinkas. Priėjęs arčiau pamatai, kad paradiniai laiptai, kuriais kasdien laipioja vaikai, baigia sugriūti, plytelės vos laikosi ant plono cemento sluoksnio.

Ne ką geresnis vaizdas ir pastato viduje. Fojė, kur įrengta bokso treniruočių salė, sienose matosi užtaisytos skylės, kai kur jas bandyta užmaskuoti plakatais, nuo lubų byra atsilupę dažai.

Sporto salėje, kurioje vyksta įvairios varžybos ir ja naudojasi Daugėlių pagrindinės mokyklos moksleiviai, nes ten sporto salės nėra visai, taip pat prašosi remonto. Nors čia vaizdas bent jau kiek pamalonina širdį, nes vienoje salės pusėje pradėti keisti langai.

Aptriušusio pastato vaizdą galima išvysti ne tik iš paradinės pusės, bet ir kitoje pusėje vaizdas mažai kuo skiriasi.

Dingo užmarštin

Pasak mokyklos direktorės Ilonos Vaičiulienės, tokio vaizdo dabar jau nebeišvysi.

„Iš Kūno kultūros ir sporto departamento, parašę projektą, gavome dalį lėšų salės langams pakeisti. Pakeitę langus fasadinėje pastato pusėje, vėl gavome lėšų ir pakeitėme langus kitoje pastato pusėje, buvo sutvarkyti angokraščiai, atnaujinta sporto salės siena. Sutvarkėme paradinius laiptus, pastato stogą. Tvarkydami fasadinę pusę, užmūrijome balkoną, o jame įrengėme treniruoklių salę. Iš savų lėšų sutvarkėme administracines patalpas, kad nebūtų gėda priimti į mokyklą atvykstančius svečius, įrengtas pasitarimų, konferencijų kabinetas su multimedia ir informacinėmis technologijomis, dabar savomis lėšomis remontuojame fojė“, – pasakojo direktorė.

Anot jos, pradėtas tvarkyti ir Daugėlių stadiono administracinis pastatas.

„Norėtųsi gauti tiek lėšų, kad pavyktų renovuoti ne tik šį pastatą, bet ir visą stadioną. Viziją, kaip jis atrodys turime, tačiau viskas remiasi į gaunamus pinigus“, –  sakė I. Vaičiulienė.

Mokykla – sportininkų kalvė

Pasak direktorės, 2018 metais mokyklą lankė 380 mokiniai, iškovota per 100 įvairių sporto šakų medalių Lietuvos pirmenybėse, čempionatuose ir žaidynėse.

„Lietuvos jaunučių sporto ir vilčių žaidynėse rajonų grupėje užėmėme 3 vietą. Kuršėnų sporto mokyklos neformaliojo baigimo pažymėjimai buvo įteikti 26 mokiniams. Gautas mokyklinis autobusas, kuris palengvina išvykas į varžybas. Iš Kūno kultūros ir sporto departamento lėšų seniūnijų žaidynėms nupirkta apranga, o Lietuvos futbolo federacijos paramos futbolui fondas skyrė mokyklai dvejus futbolo vartus. Mokykloje rengiamos tradicinės varžybos: tarptautinis imtynių turnyras, Šiaulių rajono lengvosios atletikos taurės varžybos, D. Česnauskio futbolo turnyras ir kiti tradiciniai futbolo turnyrai, Kyokushin karate bei krepšinio turnyrai. Prisidėjome prie Kuršėnų miesto šventės organizavimo, kur po nauja Kuršėnų sporto mokyklos arka startavo  apie 130 bėgikų. Džiaugiamės įvykusiu dviračių žygiu Jomarko metu. Po kurio vyko loterija žygyje dalyvavusiems 70-iai dviratininkų. Vienam iš jų atiteko pagrindinis prizas – „Baltic vairas“ dviratis. Įspūdį ne tik Daugėlių mikrorajono, bet ir miesto gyventojams paliko Sporto mokyklos mokslo metų atidarymo šventė“, – nuveiktus darbus vardijo I. Vaičiulienė.

Pasak jos, rajone vykdoma 15 neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programų. Mokykloje dirba du sporto metodininkai: suaugusiųjų sportui ir vaikų sportui.

Pasak mokyklos direktorės, gražiame pastate ne tik smagu dirbti suaugusiems, bet kitaip į savo treniruotes žiūri ir patys vaikai.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts