Prieš teismą stojo buto vagystę suvaidinęs ir iš draudimo bendrovės pinigų tikėjęsis gauti užsienietis

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 23 metų Latvijos pilietis D. A. kaltinamas imitavęs didelės vertės turto vagystę nuomojamame bute Šiauliuose, nes turėjo tikslą iš draudimo bendrovės gauti draudimo išmoką. Kaltinamasis per teismo posėdį prisipažino visiškai, todėl baudžiamoji byla nagrinėjama sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Per teismo posėdį prokuroras paskelbė kaltinamąjį aktą, teismas apklausė kaltinamąjį D. A. Jis davė išsamius paaiškinimus dėl pareikštų kaltinimų: pasikėsinimo sukčiauti ir melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Kaltinamasis sakė, kad nusikalstamas veikas padarė dėl sunkios materialinės padėties. Užsienietis nurodė, kad nepavykus verslo sandoriui buvo skolingas 15 000 eurų, asmuo, kuriam jis buvo skolingas, grasino. Kaltinamasis baiminosi dėl kūdikio besilaukiančios draugės saugumo. Anot kaltinamojo, atsidūręs beviltiškoje situacijoje, sugalvojo apgaule gauti draudimo išmoką. Vyras teigė, kad laužtuvu išlaužė nuomojamo buto langą ir inscenizavo vagystę. D. A. teisme nuoširdžiai gailėjosi dėl tokio savo elgesio, nuomoto buto savininkui atlygino žalą už sugadintą langą ir atsiprašė visų proceso dalyvių.

Vyras 2019 metais rugpjūčio mėnesį Šiauliuose išsinuomojo butą. Tą patį mėnesį su draudimo bendrove sudarė gyventojo turto draudimo sutartį ir apdraudė nuo vagysčių bute laikomą turtą. Praėjus mėnesiui po draudimo sutarties, vyras kreipėsi į policiją. Užsienietis kaltinamas melagingai pranešęs apie įvykdytą jam priklausančio turto vagystę iš buto. Po to D. A. raštu kreipėsi į draudimo bendrovę, todėl kaltinamas dar ir melagingu pranešimu apie įvykdytą jam priklausančio apdrausto turto vagystę iš buto. Draudimo bendrovei vyras pateikė daiktų įsigijimą patvirtinančius dokumentus ir paprašė išmokėti draudimo išmoką už tariamai pagrobtą jam priklausantį turtą, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, nes paaiškėjus D. A. apgaulei, draudimo bendrovė atsisakė išmokėti jam draudimo išmoką.

Nuosprendžio paskelbimas numatytas po mėnesio – 2020 m. spalio 15 d.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
Total
0
Dalinasi
Related Posts