Kurtuvėnai šventė Šv. Jokūbo atlaidus

Kurtuvėnuose vyko Šv. Jokūbo atlaidai — viena svarbiausių parapijos švenčių, sutampanti su teatrų festivaliu.

Šv. Jokūbo atlaidai

Dar gerokai iki šv. Mišių pradžios prie bažnyčios ėmė būriuotis žmonės. Pirmieji čia palapines ir stalus pasistatė prekeiviai. Nuo jų siūlomų prekių tiesiog akys raibo. Galėjai čia įsigyti ir gardumynų: įvairiausių rūšių saldainių, sausainių, medaus, įvairių žaislų, išmėginti laimę siūlomose loterijose.

Į bažnyčią rinkosi ne tik garbaus amžiaus žmonės, bet ir jaunimas, daugybė vaikų.

Prieš vienuoliktą suskambo bažnyčios varpas, skelbdamas apie Mišių pradžią. Mišias aukojo Skaistgirio parapijos klebonas Andrius Strakšelis. Jam padėjo Kurtuvėnų parapijos klebonas Andrius Valčiukas.

Per Mišias parapijiečiai buvo pakviesti aukoti. Kurtuvėniškiai aukojo bažnyčiai — kas vieną, kas du, o kas ir penkis eurus įmesdavo į aukų lėkštę.

Baigiantis Mišioms bažnyčioje ir šalia jos pradėjo rikiuotis iškilminga procesija.

Vėl sugaudė Kurtuvėnų Šv. Jokūbo parapijos bažnyčios varpai ir iškilminga procesija pajudėjo. Jos  priekyje buvo nešamos vėliavos, simbolizuojančios šventuosius, parapiją. Tautiniais rūbais apsirengusios moterys eisenos metu prilaikė vėliavų kaspinus. Už jų žengė merginos, nešdamos pagalvėles,  ir baltais rūbais apsirengusios mergaitės, kurios barstė gėlių žiedus procesijos dalyviams po kojų. Baldakime šv. Mišias aukojęs kunigas nešė Švenčiausiąjį Sakramentą. Baldakimą lydėjo choras, parapijiečiai.

Apsukusi ratą aplink bažnyčią, procesija, gaudžiant varpams, suėjo į vidų.

Nuo klasikos iki šou

Šv. Jokūbo atlaidų išvakarėse, sutemoms apgaubus miestelį, Kurtuvėnų Šv. Jokūbo parapijos bažnyčioje koncertavo Lietuvoje bei užsienyje pripažinimą pelnęs Nacionalinės filharmonijos Čiurlionio kvartetas bei solistė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė.

Edukacinėje programoje skambėję serenados, menuetai buvo palydimi trumpų pasakojimų apie sukūrimo ar atlikimo aplinkybes, buvo prisimintos žymių kūrėjų mintys apie klasikinę muziką. Koncerte nuskambėjo ir nemažai A. Krikščiūnaitės atliekamų dainų.

Sutirštėjus sutemoms, o laikrodžių rodyklėms perkopus vidurnaktį, iš bažnyčios visi skubėjo į Kurtuvėnų dvaro teritoriją pažiūrėti Danguolės Garškaitės vaizdo projekcijos ant Svirno pastato ir šokių grupės „JAMP“ šviečiančių šokių.

Atlaidų išvakarės ir pirmosios teatrų festivalio dienos programą vainikavo ugnies šou spektaklis „Inferno“, pasakojantis meilės istoriją.

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts