Kuršėnuose pradėta remontuoti autobusų stotis  

Šią savaitę prasidėjo Kuršėnų autobusų stoties remonto darbai. Beveik 60 metų nemačiusi kapitalinio remonto, jau liepos pradžioje stotis turėtų pakeisti savo išvaizdą. Lėšų stoties remontui skyrė rajono savivaldybė.

 

Remontas prasidėjo

Vakar statybininkai jau apžiūrinėjo stoties langus, nes norėjo įsitikinti, kaip ir ką reikės keisti. Buvo atlikti ir pirmieji darbai – naujoje vietoje išpjautos durys į keleivių laukiamąjį.

Pasak UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ direktoriaus Vidmanto Šulčiaus, Kuršėnų autobusų stotis buvo pastatyta 1962 metais ir nuo to laiko nė karto nebuvo kapitaliai remontuota.

„Taip baisiai atrodančios stoties jūs jau nerasit Lietuvoje. Per beveik 60 gyvavimo metų stoties pastatui buvo tik pakeistas stogas. Čia nėra nei tinkamų patalpų vairuotojų poilsiui, nei visą dieną stotyje dirbančiai dispečerei ar siuntų tarnybai, nepatogu laukti autobusų buvo ir keleiviams“, – aiškino direktorius.

  1. Šulčius užsiminė, jog daugelis vėliau statytų stočių jau rekonstruota ar pastatytos naujos, o pas mus tik dabar pradėta galvoti apie remontą.

Pasak jo, autobusų stotis reprezentuoja miestą, ji – miesto veidas, kurį pirmiausia pamato kiekvienas atvykęs.

„O ką pamatydavo atvykusieji? Aptriušusias sienas, nešildomą keleivių laukimo salę, senoviškus langus, pro kuriuos švilpavo vėjas. Sunkiai sekėsi, tačiau pavyko įtikinti rajono savivaldybę skirti pinigų stoties remontui. Pradžioje buvo kalbama apie 25 tūkstančius eurų. Tačiau galutinai buvo nuspręsta remontui skirti 40 tūkstančių eurų. Būtent šia suma padidės įmonės įstatinis kapitalas“, – aiškino V. Šulčius.

Laukia nemažai darbų

Autobusų parko vadovas sakė, kad bus pakeisti stoties langai, durys. Numatyta, kad išėjimas į autobusų stoties peroną bus padarytas per vieną iš galinės sienos langų, nes esamas išėjimas nepatogus keleiviams.

„Bus padidintos patalpos vairuotojų poilsiui, dispečerinei ir siuntų skyriui. Įėjimas į tualetą bus įrengtas per tarnybinį įėjimą – buvusį stoties viršininko kabinetą, o pats tualetas bus pritaikytas neįgaliesiems. Bus pakitimų ir stoties fasade. Atsiras gerai matomas užrašas „Autobusų stotis“. Keleivių laukiamoji salė ir kitos patalpos bus šildomos kondicionieriais, o laukiamosios salės grindys bus išklotos plytelėmis“, – apie numatomus pakitimus pasakojo bendrovės direktorius.

Pasak V. Šulčiaus, keleivių laukiamoji salė truputį sumažės, nes tik taip bus galima padidinti dispečerinės ir siuntų tarnybos patalpas.

Pirmiausia bus remontuojama keleivių laukiamoji salė. Kai patalpa bus sutvarkyta, darbai persikels į tarnybines patalpas, o dispečerė ir siuntų tarnyba trumpam persikels į keleivių laukiamąją salę.

Direktoriaus žodžiais, vakar, pirmąją remonto dieną, keleiviai didelių nepatogumų nepatyrė.

Turi ir daugiau planų

Direktorius galvoja ir apie stoties teritorijos sutvarkymą.

„Jei pavyktų gauti lėšų, būtų sutvarkytas ir stoties peronas. Būtų įrengti šviečiantys keleivių išvykimo aikštelių tvarkaraščiai, pastatyta pavėsinė keleiviams, kurioje jie galėtų laukti autobuso lyjant, sningant ar spiginant saulei, galvojama ir apie perono grindinio sutvarkymą bei asfalto dangos pakeitimą stoties teritorijoje“, – sakė V. Šulčius.

Jis užsiminė, jog svarstoma gallimybė stoties teritoriją aptverti ir nakčiai užrakinti, nes naktį nėra važiuojančių autobusų, todėl toks sumanymas niekam netrukdytų.

Bendrovės vadovas tikino, jog visi darbai turėtų būti baigti liepos pradžioje.

Pasak jo, atlikus stoties pastato remonto ir teritorijos tvarkymo darbus, pasikeistų ir autobusų stoties kategorija, o tai būtų naudinga įmonei.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts