Kuršėnuose pagerbta trečioji rajono Garbės pilietė

Kuršėnuose, pilnutėlėje atjaunėjusioje rajono Kultūros centro salėje, surengta iškilminga Šiaulių rajono Garbės piliečio ženklo įteikimo ceremonija.

Įteiktos regalijos

Skambant fanfaroms į sceną iškilmingai buvo įnešta kėdė ir rajono Garbės piliečio regalijos. Pasidabinusi tautiniais rūbais garbioji Šiaulių rajono šviesuolė Eugenija Dragūnienė, politinė kalinė, profesionali konditerė, įkūrusi Kuršėnuose ilgus metus veikusį ir garsinusį Kuršėnus konditerijos cechą ir sukūrusi ypatingą Šiaulių rajoną reprezentuojantį skanėstą „Kuršėnų vyniotinį“, į sceną, aidint susirinkusiųjų ovacijoms, buvo atlydėta Šiaulių rajono mero Antano Bezaro. Jie abu tremtiniai, daugybę metų pažįstantys ir gerbiantys vienas kitą.

Buvo pagarsinta, kad rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisija už ypatingus nuopelnus ir reikšmingus darbus Šiaulių rajono bendruomenės labui, kuriant pozityvų Šiaulių rajono įvaizdį Lietuvos valstybėje, nusprendė teikti tvirtinti rajono Tarybai kuršėniškės, politinės kalinės, garsiojo „Kuršėnų vyniotinio“ kūrėjos Eugenijos Dragūnienės kandidatūrą. Tarybos sprendimu 2019 metų rajono Garbės piliečio vardas suteiktas E. Dragūnienei.

Aidint plojimams, rajono meras A. Bezaras įteikė E. Dragūnienei Šiaulių rajono Garbės piliečio regalijas. Buvo pasirašyta Garbės piliečių knygoje. Garbės pilietė apjuosta tautine juosta.

Jau  trečiąją rajono Garbės pilietę sveikino ir sėkmės linkėjo: pirmasis Šiaulių rajono Garbės pilietis Vytenis Rimkus su žmona Česlava-Regina, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Janina Banienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių Kuršėnų skyriaus pirmininkė Marytė Šadlauskienė, Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas ir jo pavaduotoja Giedrė Karkalienė, rajono Tarybos narys Alfredas Jonuška, Tarybos narė Vaida Gricienė. Patys šilčiausi sveikinimai nuskambėjo iš rajono Garbės pilietės artimųjų, vaikų, anūkų bei proanūkių lūpų.

Gyvenime lydi ypatingi darbai

E. Dragūnienės žavesys, iškalba, puiki atmintis, humoro jausmas ir širdies gerumas žavėjo jos sutiktus per gyvenimą žmones ir į Šiaulių garbės piliečio inauguraciją susirinkusią publiką.

Eugenija Stralkauskaitė Dragūnienė gimė Grinių kaime Kelmės rajone ūkininkų šeimoje. Jai teko ir nelengvi gyvenimo išbandymai: teko patirti politinės kalinės ir tremtinės dalią, tardymus Lukiškių kalėjime, ir ypatingi darbai.

1946 metais, dar būdama gimnazistė, įsijungė į pogrindinę pasipriešinimo sovietams veiklą, rėmė partizanus, tiekė jiems vaistus, laikraščius, atsišaukimus. 1951 metais areštuota ir tardyta KGB kalėjime. 1952 metais nuteista dešimčiai metų lagerių. 1956 metais ji grįžo į Lietuvą, 1957 metais baigė Pakražančio vidurinę mokyklą. 1960 metais, dirbdama Kuršėnuose, ji įkūrė Kuršėnų konditerijos cechą ir Kuršėnų miestą bei rajoną išgarsino ypatingu skanėstu – „Kuršėnų vyniotiniu“, kurio receptą ji sukūrė. Šis skanėstas pagal jos receptą gaminamas iki šiol ir yra vizitinė Kuršėnų miesto ir viso Šiaulių rajono kortelė.

Eugenija Dragūnienė 1988 metais aktyviai įsijungė į Sąjūdžio veiklą, įsijungė į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kuršėnų skyriaus veiklą: dalyvavo tarybos veikloje, lankė tremtinius, rinko aukas ir pati aukojo, kad Kuršėnuose būtų pastatytas kryžius tremties aukoms atminti. Buvo viena iš mišraus choro „Tremties varpai“ iniciatorių ir įkūrėjų. Ji rinko medžiagą apie žuvusius Kuršėnų krašto partizanus knygai „Erškėčių keliu“, dalyvavo perlaidojant iš Sibiro parvežtus tremtinių palaikus ir ieškant partizanų palaikų.

Ji – Lietuvos Parlamento, spaudos rūmų gynėja, apdovanota Sausio 13-osios medaliu, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos II laipsnio žymeniu „Už nuopelnus Lietuvai“ bei Auksiniu Lietuvos 100-mečio ženklu.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts