Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka tapo Eurodesk atstovybe 

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. Pasirašius šią sutartį Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka oficialiai tapo Eurodesk atstovybe Šiaulių rajone.

Šią veiklą koordinuos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė ir Šiaulių rajono savivaldybės Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė.

Pagrindinės atstovybės funkcijos: jaunuolių ir žmonių, dirbančių su jaunimu, informavimas ir konsultavimas mobilumo ir galimybių temomis, Eurodesk paslaugų viešinimas, pristatymas, informacinių renginių organizavimas.

Eurodesk Lietuva regioniniai atstovai dalyvauja nacionaliniuose tinklo susitikimuose, tarptautiniuose mokymų kursuose ir renginiuose, įgyvendina bendrus projektus, skirtus skatinti jaunų žmonių pilietiškumą, sąmoningumą, motyvaciją įsitraukti į visuomenės gyvenimą ir pristatyti esamas galimybes jauniems žmonėms.

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 34 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę europinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.

Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Taip pat yra įtraukiama informacija kitomis jaunimui aktualiomis temomis. Eurodesk paslaugos yra teikiamos nemokamai jaunimui, žmonėms, dirbantiems su jaunimu (mokytojai, jaunimo lyderiai ir pan.), bei nevyriausybinėms organizacijoms, susijusioms su jaunimo veikla visose Eurodesk šalyse partnerėse.

Lietuvoje veikia 22 Eurodesk Lietuva regioniniai atstovai (Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose, Rietave, Plungėje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Molėtuose, Biržuose, Alytuje, Lazdijuose, Ukmergėje, Gargžduose, Šilalėje, Visagine, Zarasuose, Rokiškyje, Radviliškyje, Kupiškyje ir Marijampolėje).

Eurodesk tinklo tikslas teikti kokybiškas jaunimo informavimo paslaugas, palengvinti informacijos paieška, todėl nebereikia sukti galvos kur kreiptis norint išvykti savanoriauti, dirbti, mokytis, praktikuotis ar tiesiog pakeliauti. Eurodesk atstovai padės priimti sprendimus atsižvelgiant į visas alternatyvas. Tad iškilus įvairiems klausimams, neaiškumams, pritrūkus informacijos apie Eurodesk veiklą visada galite kreiptis į atsakingas darbuotojas (el. p. kursenubiblioteka@gmail.com, tel. (841)58 13 60). Net jei neturėsime atsakymo į klausimą, būtinai nukreipsime tinkama linkme ir patarsime, kur galėtumėte ieškoti reikiamos informacijos.

Bukite drąsūs,  ieškokite savęs ir iš išmėginkite save visokiausiose srityse!

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos inf.
Vidos RAGAUSKIENĖS nuotr.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts