Antroji karantino savaitė rajone

Baigiasi antra antra karantino savaitė Lietuvoje. Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius didėja kaip ant mielių. Nors rajone kol kas užsikrėtusiųjų nėra, tačiau imamasi visų atsargumo priemonių, sprendžiami kiti svarbūs rajonui klausimai.

Neramina ir grįžtantieji

„Kuršėnų krašto žinios“ pasiteiravo, kokia buvo antroji karantino savaitė rajone, kaip pavyko suvaldyti situaciją.

Rajono vicemeras Česlovas Greičius sakė, jog baigiama pasirengti pirmą kartą nuotoliniu būdu vyksiančiam Šiaulių rajono savivaldybės Tarybos posėdžiui, jis numatytas kovo 31 dieną.

„Yra klausimų, kurių negalima atidėti – bus svarstomi visi su ekstremalia situacija susiję sprendimai, kiti svarbūs klausimai. Nuotoliniu būdu vyko ir jungtinis komitetų posėdis. Visi suprantame, kad karantinas greitai nesibaigs, svarbiausia, kad laikytumėmės griežtų taisyklių. Į šalį artimiausiu metu sugrįžta apie 7000 šalies piliečių – tai bus iššūkis daugeliui šalies savivaldybių. Svarbiausia, kad jie visi laikytųsi karantino taisyklių ir būtų sąmoningi piliečiai, linkintys savo tautiečiams ir sau gero. Šiek tiek neramina, kad savivaldybės negauna konkrečių skaičių, kiek grįžta į rajonus žmonių, kurie privalo izoliuotis“, – nuogąstavo vicemeras.

Darbai vyksta sklandžiai

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio labai svarbu, kad pavyko užtikrinti sklandų Savivaldybės administracijos darbą, daugelis darbuotojų pasirinko darbą nuotoliniu būdu.

„Darbuotojai labai geranoriškai atlieka visus pavedimus, su seniūnijomis, Savivaldybės įstaigomis taip pat esame aptarę visus būtiniausius darbus. Lėšų viskam taip pat pakankame, jeigu vėliau prireiks perskirstyti biudžetą, kreipsimės į Tarybą. Svarbiausia informacija, kaip laikytis karantino, kokiais telefonais susisiekti rūpimais klausimais – skelbiame ir atnaujiname nuolatos. Svarbiausia, kad visi laikytumėmės karantino metu numatytų griežtų, bet būtinų taisyklių. Saugokime save ir vieni kitus“, – sakė administracijos direktorius.

Rūpestis mokiniais ir grįžusių izoliacija

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorė Regina Rupšienė sakė, kad priimti sprendimai dėl švietimo įstaigų darbo organizavimo: nuotolinio mokymo ir nemokamo mokinių maitinimo.

„Mokiniai yra aprūpinami kompiuteriais, jeigu jų neturi, ir ryšiu. Socialinėje srityje taip pat daug darbų: socialiniai centrai uždaryti, prašymai dėl pašalpų priimami elektroniniu būdu. Per seniūnijas yra ieškoma informacija apie vienišus, bet negaunančius paramos gyventojus – galbūt jiems reikia pagalbos. Patalpas izoliacijai suteikti esame parengę – turime 116 lovų rajono viešbučiuose, bendrabučiuose, socialiniuose būstuose. Dauguma iš izoliacijos reikalingų žmonių galėtų gyventi ir po vieną atskirose patalpose“, – aiškino R. Rupšienė.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts