Kuršėnų tremtiniai dalyvavo 33-iajame sąskrydyje „Su Lietuva širdy“

Tradiciškai, jau trisdešimt trečiąjį kartą, Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 2023 m. rugpjūčio 5 dieną vyko  Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių  sąskrydis „Su Lietuva širdy“, kuriame dalyvavo ir Kuršėnų skyriaus  nariai, tremtinių choro „Tremties varpai“ dalyviai.

Susirinkusiuosius pasveikino Premjerė I. Šimonytė, Kardinolas S. Tamkevičius, Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys, Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, LPKTS pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas, svečiai iš „Inter-Asso”: delegacija iš Austrijos, Vokietijos, Lenkijos.

Nepaisant karščio, garbaus amžiaus jungtinio  Lietuvos choro  dainininkai ištvermingai ir pakiliai atliko muzikinius kūrinius. Sąskrydžio dalyviams ir svečiams buvo pristatytos knygos, filmai, veikė knygynėliai, įvairios diskusijos, kuriose pranešimus skaitė Seimo nariai, europarlamentarai. Parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės” pristatė prof. Liudas Mažylis. Dalyvius ir svečius linksmino Jungėnų kapela „Vėl gegužio žiedai, koncertuoja „Žvaigždžių kvartetas, Vilniaus senjorų ansamblis „Romantikai“.

Kuršėnų tremtinius lydėjo mokytoja Violeta Laurutienė, savanoriai Ieva Šukytė, Domas Adomaitis, moksleiviai, kūrę filmą „Sušalusi ašara“ – Mintė Navickaitė, Erilė Šliupaitė, Erikas Žilvytis. Šiame  filme – kuršėniškių tremtinių prisiminimai.

Kuršėniškiai dėkingi Seimo narei Rimai Baškienei ir patarėjai Adai Grakauskienei už malonų išlydėjimą ir sutikimą, Alfredui Jonuškai ir jo šeimai už globą, Šiaulių rajono savivaldybės administracijai  už suteiktą galimybę nuvykti į sąskrydį.

Marija Šadlauskienė,

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių  sąjungos Kuršėnų skyriaus pirmininkė

Remigijaus Čepo nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts