KLIG-iečiai parvežė Popiežiaus Pranciškaus palaiminimą   

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje jau rugsėjo pradžioje susirinko grupė mokinių, kurie sekė žinias apie Romos Katalikų bažnyčios vadovo būsimą apsilankymą Lietuvoje. Jau žinojome, kad važiuosime į Kauną ir švęsime sekmadienio šv. Mišias kartu su 100 tūkstantine žmonių minia.

Į kelionę nusprendėme vykti ne vieni. Pirmiausia pagalvojome apie savo ištikimus draugus iš VšĮ Šiaulių rajono „Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims“. Buvome laimingi bendryste ir kantrybe jaunuolių, juos lydinčių artimųjų bei vadovių, nes tikrai laukė rimti kelionės išbandymai. Taip pat pakvietėme ir mokinių tėvelius. Labai džiaugiamės, kad norinčių atsirado. Nors kelionė nebuvo lengva (reikėjo labai anksti keltis, autobusas vėlavo, nusimatė lietingas oras…), viltis XXV eilinio sekmadienio šventas Mišias, kurias aukoja šventas tėvas Pranciškus, atšvęsti kartu buvo svarbesnė!

Taigi, visa beveik 50 -ties žmonių Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos bendruomenė, palaiminta klebono monsinjoro Vytauto Kadžio, su nerimastingom širdimis, išvykome susitikti su popiežiumi Pranciškumi. Kauno Santakos parke kartu su tūkstantinė minia popiežių pasitikome su saule ir giesmėmis.

„Šiandien visi išgyvensime dangaus blyksnį, tą tikrovę, kad esame šeima, – teigė Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, – Popiežius Pranciškus mus padrąsins – Kristus Jėzus – mūsų viltis. Šiandien mums reikia padrąsinimo vilčiai“.

Ir tikrai, jautėmės kaip viena šeima su didele viltimi bendrystės dovanai.

Turime „pripažinti kitą, gydyti žaizdas, tiesti tiltus, megzti ryšius“. “Gyvenimas kartu yra menas, kantrus, nuostabus, žavus kelias“.

Jo pagrindinės taisyklės gali tilpti į tris žodžius: prašau, ačiū ir atsiprašau. Ši popiežiaus Pranciškaus mintis palietė daugelio žmonių širdis. Neabejoju, kad ir mus, kuršėniškius, vertė susimąstyti.

Tai pačios geriausios valandos gyvenime. Įkvėpti stebuklingos vilties, ramybės, dvasinės šilumos grįžome į Kuršėnus, kur paskleisime geras emocijas, dar didesnį tikėjimą, stengsimės būti lygūs prieš Dievą ir vienas prieš kitą!

Vita PLESKŪNIENĖ

Dorinio ugdymo (etikos) mokytoja

Kamilė JONAITYTĖ

1G Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinė

Total
0
Dalinasi
Related Posts