Kuršėnų jaunimas mokosi kino ir foto meno    

Prabėgus visai nedaug laiko nuo pirmojo projekto etapo, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pradėjo vykdyti antrąjį projekto etapą.

„Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ II etapas „Kinas + fotomenas“ – tai projekto tęsinys, kuriuo norima dar daugiau ir plačiau sudaryti sąlygas įvairaus amžiaus žmonėms atskleisti, ugdyti ir vystyti savo kūrybinį potencialą ir tapti ne tik intelektualiais kino žiūrovais, žinovais aktyviai ir prasmingai dalyvaujant edukacinėse kino pažinimo veiklose, bet ir plėsti bei gilinti saviraiškos galimybes fotografijos mene.

Dėl to paskutinį kovo ketvirtadienį projektui startą davė Kuršėnų politechnikos mokyklos fotografijos (vizualinio dizaino) mokytoja-metodininkė Inga Viršilienė.

Pirmąjį fotografijos kūrybos ciklo užsiėmimą pradėjome tema „Portretinė fotografija“. Portreto žanras be abejonės yra pats populiariausias tarp fotografų. Juk visi tik gavę fotoaparatus tuoj pat skuba įamžinti savo šeimos narius, draugus, bendradarbius ar bendraklasius. Žmogus intuityviai pasiėmęs fotoaparatą nori nufotografuoti kitą žmogų.

Šįkart susipažinome su portretine fotografija ir jos meno susirinkę gimnazistai mokėsi pasitelkdami savo išmaniuosius telefonus. Svarbiausias ir pagrindinis fotografijos elementas, be kurio nebūtų geros nuotraukos, tai yra šviesa. Jei fotografuojama patalpoje, žinoma, geriausią nuotrauką išgautumėte prie lango. Bibliotekos Kino erdvėje susirinkę moksleiviai fotografavo vieni kitus ir taip bandė išgauti tobuliausią portretinę nuotrauką.

Po praktinės užsiėmimo dalies lektorė I. Viršilienė pakomentavo kiekvieną nuotrauką. O jų buvo įvairių. Fotografuojant žmogų akys yra pats svarbiausias portreto elementas. Nesvarbu, ar jos žiūrės į objektyvą, ar bus nusuktos, ar bus kadro centre, ar kur nors kampe – kiekviena variacija keis fotografijos prasmę. Žmogus intuityviai visų pirma žiūri į kito žmogaus akis, tai akys pasakoja apie žmogaus nuotaiką, išgyvenimus, savijautą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į vadinamą „triukšmą už nugaros“. Reikėtų vengti nereikalingo fono, kuris gali užgožti fotografuojamąjį. Bet redaguojant nuotrauką visada galima ją apkarpyti.

Aptarėme ir kelias pagrindines nuotraukų ir vaizdų redagavimo programas, tokias kaip „Photoshop“, „Corel“, „iPiccy“.

Kiekvienas fotografas, tarsi dailininkas, kuris nori surasti savo tobuliausią aukso pjūvį. Kadangi įvyko dar tik pirmasis užsiėmimas, moksleiviai atsisveikino pilni įspūdžių tikėdamiesi kito susitikimo metu išmokti dar vieną naują fotografijos temą.

Vilma GRUDŽINSKIENĖ

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts