Kuršėniškio fotografo parodoje Lietuvos aktoriai ir dainininkai

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos fotomeno erdvėje atidaryta Sauliaus Barasos fotografijų paroda „Lietuvos aktoriai ir dainininkai“, skirta pasaulinei fotografijos dienai.

Saulius Barasa – kuršėniškis, fotografas videografas, tautodailininkas, vyresnysis papildomo ugdymo pedagogas, savo kelią į meno pasaulį pradėjęs nuo fotografijos, fotografuojantis koncertus, žymiausius Lietuvos aktorius, dainininkus, daug žavingų akimirkų užfiksavęs Šiaulių rajone, gimtuosiuose Kuršėnuose, visoje Lietuvoje. Keramikas, žurnalistas, sukūręs nuotraukų albumą „Bardai LT-12“, mokęs vaikus keramikos paslapčių, visada nuoširdžiai dalyvaujantis Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos veiklose. Saulius yra surengęs šias fotografijų parodas: „Šviesos ir nakties blyksniai“, „Kryžių kalnas. Čia ir dabar“, „Ikaras. Užkulisiai“, „Ką tyli akmuo“, „Stebuklo beieškant“, sukūręs dekoratyvinį sieninį pano „Ryto atspindžiai“ Šiaulių rajono švietimo skyriui. Kuršėnuose eksponuota keramikos darbų ir fotografijų paroda „Viliaus Orvido metamorfozės“.

Parodos atidaryme autorius dalyvauti neturėjo galimybių, tad atvykę svečiai: kuršėniškis rašytojas, Kuršėnų miesto garbės pilietis Vytautas Kirkutis, tautodailininkė, mokytoja, karpinių meistrė Alma Stugienė, kolegė Jūratė Bartkevičienė, skaitytojai perdavė dovanėles ir virtualius linkėjimus už bibliotekai dovanotą kolekciją, nekasdieninius vaizdus scenoje, perteiktas emocijas, užfiksuotas nuotraukose. Tai dainuojantys, visiems žinomi aktoriai: Gediminas Storpirštis, Saulius Bareikis, Vladas Bagdonas, Andrius Bialobžeskis ir kiti.

Taikliausias Sauliaus apibūdinimas yra Stasio Rumbino ir Raimondos Rumbinaitės knygoje „Šimtas gyvenimų ir tūkstančiai darbų“: „ Štai koks tas Saulius Barasa, kūrybingai perdirbantis molio gabalėlį į puikią vazą ar kitą reikalingą daiktą, retkarčiais rašantis eilėraščius ir kai kuriuos netgi publikuojantis spaudoje, vertinantis fotografiją, bet vis stokojantis laiko, tačiau visada įsitikinęs, kad kūryba – raktas, atveriantis mūsų galias, padedantis išgyventi; besivadovaujantis senovės kinų išmintimi, kad mokytis reikia iš daiktų, esančių aplink mus, kad reikia būti tokiam, kaip tekantis vanduo, o ne sustingusiam, kaip veidrodis, jautriam, kaip aidas ir nesudrumsčiamam kaip tyla…“

Sauliaus Barasos paroda veiks iki rugsėjo 29 dienos, bibliotekos darbo laiku. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Vida RAGAUSKIENĖ

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė

Jonetos FILINSKĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts