Kuršėnai šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Vasario 16-ąją Šiaulių rajono savivaldybė rajono gyventojus ir svečius pakvietė drauge švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo 102-ąsias metines Kuršėnuose.

Kuršėnai šventė

Šventėje iškilmingai pakelta Valstybės vėliava, aukotos šv. Mišios, pristatyta renovuota Kultūros centro koncertų salė, o šventę vainikavo įspūdingas Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ koncertas.

Pirmiausia šventės dalyviai pakviesti iškelti Lietuvos valstybės vėliavos istorinėje Kuršėnų vietoje – prie Vyčio paminklo, kuris liudija 1918 metų vasario 16-ąją. Kuršėnų kūrybos namai, kiti aktyvūs piliečiai į susirinkusiųjų atlapus segė trispalves juosteles, liudijančias pagarbą ir meilę savo valstybei. Šiaulių rajono savivaldybės pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Anatolijaus Gaidamakos, pasveikino visus orkestro muzika.

Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, pasveikindama susirinkusius su švente, pasidžiaugė kiekvienu žmogumi, kuriam brangi Tėvynė, valstybė ir jos žmonės. Kvietė dirbti Lietuvos labui.

Rajono meras Antanas Bezaras gausiai susirinkusiems šventės dalyviams kalbėjo apie tai, kad Lietuvos istorijos kūrėjais buvo Lietuvos valstybę atkūrę mūsų seneliai ir proseneliai. Valstybės kūrėjais buvo ir visi tie, kurie prieš 30 metų Lietuvai iškovojo nepriklausomybę.

„Lietuvos istorija kuriama ir šiandien. Būkime bendruomeniški, patriotiški ir atsakingi“, – kvietė visus rajono meras.

Susirinkusius pasveikino ir Šiaulių rajono Tarybos narys Jonas Novogreckis, kuris palinkėjo valdžiai dirbti atsakingai.

Nuo Vyčio paminklo eisena per Kuršėnų miesto centrą pajudėjo Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios link. Eiseną vedė raiteliai: Jonas Novogreckis ir Ligita Mockienė.

Šv. Mišias už Lietuvą ir jos žmones Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje aukojo ilgametis šios bažnyčios kunigas Julijonas Miškinis, buvęs šios bažnyčios klebonas, sugebėjęs daug prisidėti prie didžiulio darbo – Kuršėnų bažnyčios bokšto atstatymo.

Šventinis koncertas

Po Mišių šventės dalyviai skubėjo į Kultūros centrą, kur buvo atvertos durys į renovuotą pagrindinę Šiaulių rajono koncertų salę, kurioje ne tik naujas interjeras ir baldai, bet ir moderni aparatūra, apšvietimas, scenos įranga. Visos salės naujovės – šviesų, garso, vaizdo galimybės ir buvo pademonstruotos žiūrovams. Šventinį renginį vedusi aktorė Gintarė Daniusevičiūtė-Vaitkevičienė į sceną šventiškai atidaryti salės pakvietė Seimo Pirmininko pirmąją pavaduotoją Rimą Baškienę, Šiaulių rajono merą Antaną Bezarą, Kultūros centro direktorė Jovitą Lubienę.

Po iškilmingos šventės dalies, sceną užvaldė Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir jo charizmatiškasis, profesionalusis vadovas Remigijus Adomaitis. Choro atliekami kūriniai, choristų disciplina, pagarba vadovui ir dieviškai gražus dainavimas nepaliko abejingų.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras choro vadovui Remigijui Adomaičiui ir choristams nuoširdžiai padėkojo už nuostabų koncertą Šiaulių rajono žmonėms, padovanojusį „gūsį laisvės vėjo, meilės ir pasididžiavimo savo valstybe ir už tai, kad choro dainininkų balsai klausytojų širdis ir mintis pakylėjo iki dangaus“. Rajono meras palinkėjo chorui ypatingos sėkmės pasitinkant choro 30-metį, kuris sukanka šiemet.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts