Kuršėnai padėkojo Leontinai ir Petrui Valskiams, inauguruotiems miesto garbės piliečiais

Kuršėnai padėkojo Leontinai ir Petrui  Valskiams, inauguruotiems miesto garbės piliečiais
Gruodžio 16-ąją iškilmingai ir jautriai Kuršėnų miesto garbės piliečio regalijos įteiktos teatro režisieriui Petrui Valskiui – lygiai toks pat titulas suteiktas ir spalio 15-ąją į amžinybę iškeliavusiai Leontinai Valskienei (1955 09 21 – 2020 10 15). Apie tai nuotoliniu būdu organizuotame renginyje iškilmingai pranešė Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas ir jo pavaduotoja Giedrė Karkalienė.
Kuršėnų miesto garbės piliečio regalijos yra teikiamos nuo 1981 metų. Iš viso šiuo metu yra išrinkta 12 Kuršėnų miesto garbės piliečių – miestui labiausiai nusipelniusių žmonių.
Apie tai, kad garsi teatro pora tapo Kuršėnų miesto garbės piliečiais, Leontina Valskienė žinojo, nes balsavimas, nulėmęs, kad 2020 metų Kuršėnų miesto garbės piliečiais bus nominuoti būtent jie su sutuoktiniu ir teatro meno bendražygiu, vyko šių metų birželio 9-ąją, Kuršėnų miesto seniūnijos seniūnaičių sueigoje, kurios protokolą ir pagarsino tam posėdžiui pirmininkavusi Daugėlių seniūnaitijos seniūnaitė Rasa Salygienė.
Šiemet Kuršėnų miesto garbės piliečio vardui buvo pateiktos penkios kandidatūros, bet didžioji dauguma balsavo už Leontiną ir Petrą Valskius. Rekomendacijas suteikti Leontinai ir Petrui Valskiams Kuršėnų miesto garbės piliečių vardus teikė daugybė Kuršėnų visuomeninių organizacijų, kolektyvų, pirmiausia, – mėgėjų teatras „Mozaika“, buvę „ikariečiai“, jų tėveliai, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius, asociacija Šiaulių rajono jaunimo centras, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Kuršėnų Pavenčių mokykla – daugiafunkcinis centras, Lietuvos mėgėjų teatrų sąjunga.
Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, sveikindamas Petrą Valskį palinkėjo, kad teatro studijos „Ikaras“ „ikariukai“ dar daug metų gyvuotų ir garsintų Kuršėnų, Šiaulių rajono ir Lietuvos vardą teatro studijos išaugintomis asmenybėmis.
Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas prisiminė, kad Leontina ir Petras Valskiai nenorėjo iškilmių, kurių metu iš karto po paskyrimo ir būtų įteiktos Kuršėnų miesto garbės piliečių regalijos. Buvo manyta, kad geriausia šias regalijas būtų buvę įteikti per jų įkurto vaikų ir jaunimo teatro studijos „Ikaras“ 35-mečio renginį lapkričio mėnesį. Tačiau Leontina jo nesulaukė, o Lietuvos gyvenimą sustabdė karantinas, atmetęs bet kokią galimybę organizuoti renginius.
Daugelis kalbėjusiųjų Leontiną minėjo tik esamuoju laiku. Jautriai apie Leontiną ir Petrą Valskius kalbėjo jų vadovaujamo teatro narė, žinoma miesto pedagogė Leonida Lukaitė. Ji skaitė ištraukas iš rekomendacijos, kurią teatro „Mozaika“ nariai rašė dėl suteikimo L. ir P. Valskiams Kuršėnų miesto garbės piliečių vardų: “Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro darbuotojai Leontina ir Petras Valskiai jau kelis dešimtmečius vadovauja vaikų ir jaunimo teatrui “Ikaras” bei suaugusių mėgėjų teatrui “Mozaika”. Jų vadovaujami teatrai dalyvauja miesto, rajono, respublikos mastu organizuojamose šventėse, konkursuose. L. ir P. Valskiai patys inicijuoja, rengia teatro renginius, kurie žinomi visoje Lietuvoje. Šie žmonės jau nemažai metų įneša didžiulį indėlį saugant garsios lietuvių aktorės ir Lietuvoje pirmosios moters režisierės Kazimieros Kymantaitės, kilusios iš Kuršėnų, atminimą, artimai bendrauja su jos dukra aktore Agne Gregorauskaite bei K. Kymantaitės anūkais. Kuršėnuose vyksta daug įvairių kultūros renginių – juose visad galima pamatyti L. ir P. Valskių vadovaujamų kolektyvų pasirodymus. Režisieriai ir patys niekuomet neatsako, jei reikia patarimo, pagalbos ir į juos kreipiasi Kuršėnų miesto įvairių ugdymo ar mokymo įstaigų darbuotojai. Daugelį metų kuršėniškių vaikai, lankantys teatrą  „Ikaras”, turi galimybę keliauti po užsienio šalis, nes vadovai skiria didelį dėmesį visapusiškam jaunimo ugdymui ir dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, kur susipažįstama su įvairių tautų žmonėmis, jų kultūra ir papročiais. „Ikariukai“ šiuose renginiuose reprezentuoja ne tik Kuršėnus, Šiaulių rajoną, bet ir Lietuvą. Už neeilinę kūrybinę veiklą vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras” yra pelnęs Aukso paukštę. Visa tai – begalinis režisierių Valskių atsidavimas darbui su žmonėmis ir meilė teatrui. L. ir P.Valskiai daug triūsia ir sudarant kalendorius bei leidžiant knygas apie teatrui nusipelniusius žmones. Ne vienas iš režisierių Valskių buvusių aktoriukių susiejo savo tolimesnius darbus su teatru bei šokiu. Valskiai išugdė sportinių šokių pasaulio ir Europos čempioną, ne vieną renginių vedėją, režisierių, teatro mokytoją. Jie – kuršėniškiai, be kurių būtų liūdna tiek miesto vaikams, tiek ir suaugusiems. Tai žmonės, kurie savo darbais garsina mūsų miestą. Todėl manome, jog Leontina ir Petras Valskiai yra verti Kuršėnų miesto Garbės piliečio vardų“. Šią rekomendaciją pasirašė teatro „Mozaika” aktoriai Vanda Vitkauskė, Ilona Vaičiulienė, Aistė Jakelaitytė, Nida Lukaitė, Nerijus Medeišis, Nerijus Maskaliovas, Arūnas Valinevičius, Egidijus Montvydas.
Prie sveikinimų Petrui ir Leontinai Valskiams prisijungė Skapiškio suaugusiųjų teatro „Stebulė” bei vaikų ir jaunimo studijos „Ku-kū” režisierė Vita Vadoklytė. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė ir kiti.
Pasibaigus nuotoliniam renginiui Petras Valskis aplankė Leontinos Valskienės kapą senosiose Kuršėnų miesto kapinėse.
Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė
Giedrės Karkalienės, autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai   

Rugpjūčio 24-30 dienomis orai primins tikrą lietuvišką vasarą. Nors temperatūra kai kuriomis dienomis dar bandys kilti iki 20…