Kraštiečius sukvietė Verbūnų vasaros šventė          

Verbūnų vasaros šventėje ne tik švęstos Oninės, bet ir vyko Šiaulių regiono pramoginės muzikos šventė „Pop ratas“.

Šventė Onines

„Šiandieną piešiam vasarą geltonai žalią,

Visa tai kvepia čiobreliais, medumi.

Nupiešim  giedrą dangų, šypsenas akių,

O visa tai apjuosime  – Draugystės vainiku!”

Šiais žodžiais ŠRSKC Verbūnų filialo kultūros darbuotojai sveikino visus susirinkusius į 19-ąją tradicinę Verbūnų kaimo šventę – Onines. Kvietė visus pasidžiaugti savo kaimu, čia gyvenančiais brangiausiais žmonėmis, čia tariamu svariu  gimtuoju žodžiu, buvimu kartu, įmintomis kiekvieno pėdomis, augančiais ir jau užaugusiais vaikais, anūkais…

Nuoširdžiai dėkojo generaliniam šventės rėmėjui Verbūnų ŽŪB, Zenono Dominausko „Paringuvio ūkiui“, UAB „Verbūnų duona“, Asociacijai „Verbūnų  bendruomenė“ bei visiems šventės pagalbininkams: Vidai Arlikevičienei, Rimai Valentinienei, Aldonai Kačinskienei,  Rimui Makarui,  Marytei Baltulienei, Ritai Savickienei, Irmantei Savickaitė, Jurgitai Kalpokienei, Mantui Dzindzalietai, Kęstučiui Jurgaičiui, Antanui Baranauskui, asociacijos Verbūnų bendruomenė pirmininkui Algimantui Ivaškevičiui, nuolatiniams bendraminčiams ir partneriams – Kužių seniūnijai ir kitiems.

Šiais metais Oninių šventę papuošė ir praturtino sportinės varžybos ir įvairios atrakcijos, kurias organizavo Rasa Jurgaitienė, Kornelija Šulskytė,  Mantas Dzinzalieta, edukaciniai ŠRSVB Verbūnų filialo užsiėmimai: ,,Spalvotai šviečiančių staliukų terapija“, ,,Spalvų ir šviesos terapija su šviečiančiais molbertais“ ir ,,Virtualios realybės žaidimai su akiniais“, kuriuos tiek svečiams, tiek namiškiams vedė Verbūnų bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė.

Rinkti geriausi atlikėjai

Čia vyko jau 20-oji Šiaulių regiono pramoginės muzikos šventė „Pop ratas“, kurios pradžia buvo būtent Verbūnuose dar 1996 metais. Būtent čia juos maloniai priėmė ir dar penkerius metus šventę organizavo  Verbūnų kultūros namų darbuotojai: Ona Baranauskienė ir Rimantas Mickevičius. Verbūniečiai labai entuziastingai rinkosi didžiojoje kultūros namų salėje, negailėjo plojimų, buvo net įsteigę žiūrovų nominaciją – Šauniausias metų kolektyvas. Švenčių  koordinatorės: rajono Kultūros skyriaus darbuotoja Birutė Prokopavičienė, nuo 2000 m. –  vyr. specialistė Aušra Brijūnienė, o nuo 2017 m. ŠRSKC direktorės pavaduotoja Rolanda Bitienė.

2000 metų  renginyje  direktorė Ona Baranauskienė visas šventės regalijas ir įgaliojimus su palinkėjimais penkeriems metams perdavė šviesaus atminimo Drąsučių kultūros namų direktorei Vitalijai Bačkienei.

2004 metais ši šventė buvo pervadinta „PopRAtas“.  Pavadinimo sumanytojos pagrįstos mintys, o kodėl  toks pavadinimas: “Žemė sukasi ratu aplink Saulę, apie Žemę ratu skrieja Mėnulis,  metai bėga Rėdos ratu, muzikantai mokosi kvintų rato dėsnių, o ir mes susibėgame krūvon po metų rato …“.  Taip ir vėl penkerius metus džiugino, dabar jau drąsutiškių ir aplinkinių vietovių gyventojų ausis  nuostabiais pramoginės muzikos akordais.

2005 m. 10-ojoje šventėje Drąsučiuose buvo atsisveikinta su „PopRAtu“, nes jis iškeliavo į Gruzdžių kultūros namus ir sėkmingai vyko ketverius metus. Vėliau ši šventė buvo organizuojama  Šakynoje, Gilaičiuose, Kairiuose, Meškuičiuose.

2011 m.  pirmą kartą buvo įsteigtas pereinamasis prizas „PopRAto MIKROFONAS“.

Praėjusių metų „PopRAto MIKROFONAS“ nominantais tapo  šaunus Sonatos ir Manto duetas – tad jie ir sugrąžino jubiliejinę šventę į Verbūnų filialą.

Dėl pereinamojo prizo šiais metais varžėsi gražus ir spalvingas populiariosios muzikos atlikėjų būrys: Verbūnų filialo mišrus vokalinis duetas (vadovas M. Markušenka), Šakynos filialo solistas Rimantas Mickevičius, Bazilionų filialo mišrus vokalinis-instrumentinis  duetas, vadovaujamas Raimondo  Sinkevičiaus, Šakynos filialo Arūno Izokaičio ir Rimanto Mickevičiaus duetas (vadovas  R. Mickevičius), Gilaičių filialo Kužių salės  Kristinos Lučinskaitės ir Vitalijos Šapkienės vokalinis duetas, Gruzdžių filialo instrumentinė grupė „Brandus“ (vadovas  M. Tarasevičius) ir Bridų filialo Pakapės stilizuota kapela, vadovaujama Juliaus Muliarčiko.

Kol komisija rinko 2018 metų „PopRato MIKROFONO“  nugalėtojus, visus susirinkusius džiugino ir žavėjo svečių iš Skuodo KC grupės „GAL“(vadovas M. Eiva) koncertas.

Na, o pereinamasis Šiaulių regiono populiariosios muzikos atlikėjų konkurso „PopRato MIKROFONAS“ nugalėtojais tapo ir pereinamąjį prizą bei garbę organizuoti 2019 metais „PopRato“ šventę laimėjo Bazilionų filialo mišrus vokalinis-instrumentinis  duetas (vadovas ir vienas iš dueto atlikėjų Raimondas Sinkevičius).

Tradicinę Oninių šventę pratęsė Kužių seniūnės Jolandos Rudavičienės ir ŠRSKC direktorės Jovitos Lubienės sveikinimai ir padėkos šventės organizatoriams, rėmėjams, dalyviams, projekto „Kelias į žvaigždes“ nugalėtojo Anatolij Oleinik koncertas, gegužinė bei ypatingai smagus bendruomeniškas, aktyvus, gardžia sriuba ir gerumu sotus ir šiltas vakaras bei sekmadienio dieną šv. Onos koplytėlėje Verbūnų kaimo pakraštyje, žaliuojančių javų apsuptyje aukotos Kužių bažnyčios klebono Tomo Reinio Oninių atlaidų šv. Mišios ir Kelmės rajono Šaukėnų Amatų ir kultūros centro vokalinio ansamblio „Anima“ (vadovas Aidas Kalinčikas) atliekamos giesmės ir dainos.

Verbūnų filialo informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts