Konkurse Paežerių liepų alėjos nuotrauka pripažinta geriausia

Lapkričio pradžioje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos skelbė nuotraukų konkursą ir kvietė keliautojus aplankyti 6 gražiausias Lietuvoje saugomas medžių alėjas bei medžių grupes. Pagrindinė konkurso idėja – skatinti pažinti Lietuvos saugomas teritorijas ir atrasti jose esančias išskirtines ir ne visada itin žinomas gamtos ir kultūros vertybes. Šį kartą dėmesys teko žmogaus ir gamtos kūriniams – išskirtinėms saugomoms medžių alėjoms ir grupėms.
Lietuvoje yra daugiau kaip 20 išskirtinių saugomų medžių grupių, tame tarpe ir alėjų, kurios pasižymi istorine, kraštovaizdžio, estetine ir gamtine verte.

Keliautojai iki gruodžio 1 d. galėjo siųsti nuotraukas, kuriose užfiksuotos visos arba viena iš 6 įspūdingiausių medžių alėjų: Vilkyškių ąžuolų alėja, Paežerių liepų alėja, Vidkiemio ąžuolų alėja, Liepų pavėsinė, Daniliškio liepų alėja, Aukštadvario dvaro parko liepų pavėsinė.

Konkursui buvo atsiųsta net keliasdešimt nuotraukų, kuriose užfiksuotos ne tik minėtosios alėjos, bet ir kitos išskirtinio grožio, tačiau nesaugomos medžių grupės, kurios ateityje taip pat galėtų būti paskelbtos saugomomis.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba dėkoja visiems dalyvavusiems fotografijų konkurse ir dalinasi pačiomis gražiausiomis konkurso nuotraukomis, o konkurso nugalėtoja skelbia – Kristina Duseikaitė, kuri nuotraukoje įamžinusi Šiaulių rajone esančią Paežerių liepų alėją. Dėkojame Kristinai už išskirtinį kadrą ir dovanojame knyga „Medžiai“.

Medžių alėjos ir išskirtinės medžių grupės yra vienas seniausių ir labiausiai tradiciškų apželdinimo elementų Lietuvoje. Tokios medžių grupės ir eilės dažnai buvo sodinamos parkuose, prie įvažiavimo į dvarus ir sodybas, tai reiškia, kad dauguma šių medžių buvo pasodinti prieš kelis šimtus metų ir šiandien mena ne tik istorinius įvykius, bet ir atskleidžia medžių galybę, gamtos didybę, kuri skirtingais metų laikais atsiskleidžia vis kitu kampu.

Tad kviečiame ir šaltuoju sezonu toliau keliauti po Lietuvos saugomas teritorijas ir atrasti jose esančias gamtos, kultūros bei kraštovaizdžio vertybes.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos informacija

Kristinos Duseikaitės nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts