Konfliktą išsprendė pareigūnų suteikta socialinė pagalba

Balandžio 9-osios naktį netikėtai įsiplieskęs gaisras Šiauliuose, Vaidoto g., esančio pastato kieme, įplieskė  konfliktą tarp minėto pastato ketvirtajame aukšte įsikūrusio viešbučio klientų ir administratorės.

Apie pusę trijų nakties pagal iškvietimą atvykę ugniagesiai pamatė prie pastato atvira liepsna degančią  šiukšlių krūvą ir ugnies apimtą pastato  lauko sieną. Liepsnos buvo pasiekusios ir viešbučio langus. Gaisro metu sudegė apie 100 kvadratinių  metrų lauko sienos šiltinamosios vatos,  ugniagesiams teko nuardyti tiek pat sienos skardos.  Viešbučio viduje tvyrojo daug dūmų. Kad jais neapsinuodytų  gyventojai, buvo evakuota apie 40 žmonių, kurių dauguma yra rusakalbiai užsieniečiai, dirbantys tolimųjų reisų vairuotojais.

Pasipiktinę žmonės pradėjo reikalauti, kad administratorė jiems grąžintų pinigus už nakvynę, nes aprūkusiose patalpose ir degėsių tvaike niekas miegoti nepageidavo. Kadangi administratorė pinigų grąžinimo klausimo pati išspręsti buvo nekompetetinga, o su užsienyje atostogaujančiais viešbučio savininkais susisiekti nepavyko, buvo iškviesta policija.

Atvykę Šiaulių apskrities policijos patrulių rinktinės vyriausieji patruliai Darijus  Malyševas ir Rolandas Jankevičius, įvertinę situaciją, priėmė sprendimą pirmiausia pagelbėti neturintiems kur prisiglausti viešbučio klientams, o  išsimiegoję  jie finansinius ginčus galės išsispręsti ir patys. Keletas tolimųjų reisų vairuotojų pasiprašė su daiktais nuvežami į savo darbovietę, kur stovėjo jų vilkikai. Juose vyrai ir apsinakvojo. Po to pareigūnai telefonu pradėjo ieškoti viešbučių, kurie galėtų priglausti tokį kiekį ugnies apgadintame  viešbutyje nenorinčių likti žmonių. Deja, jiems to padaryti nepavyko, nes naktį pažadinti viešbučių administratoriai atsakydavo, kad tiek žmonių  jie priimti nepajėgs. Tada  patruliai kartu su administratore patikrino viešbučio kambarius ir, išvėdinę tuos, kurie buvo kitoje pusėje, nei liepsnojo gaisras,  pasiūlė priimti kompromisinį spendimą – tęsti nakvynę šiame pačiame viešbutyje.

Taigi policijos pareigūnams socialinės pagalbos misija – ne naujiena: tenka  ir žmonių nakvyne pasirūpinti, ir techninę pagalbą, sugedus automobiliui,  suteikti,   ir kelią  į ligoninę nespėjančioms gimdyvėms atlaisvinti, ir    nuo viaduko  nušokti  susiruošusį savižudį iš mirties gniaužtų ištraukti.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts