Konferencijoje „Skautybė: vakar, šiandien, rytoj“ dalyvavo ir kuršėniškiai  

Kuršėnų Perkūno draugovės skautai dalyvavo mokslinėje konferencijoje  „Skautybė: vakar, šiandien, rytoj“, skirtoje Lietuvos Valstybės  ir Skautų judėjimo Lietuvoje šimtmečiui, vykusioje Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Konferencijos  globėjas – brolis, Jo Ekselencija Prezidentas  Valdas Adamkus.

Lietuvoje šiuo metu yra apie 6000 skautų, pasaulyje – apie 30 milijonų. Pagal Pasaulinės skautų organizacijos duomenis, tai didžiausias  jaunimo judėjimas pasaulyje.

Konferencija prasidėjo iškilmingu vėliavų įnešimu, Lietuvos himno giedojimu.

Šioje konferencijoje dalyvavo įvairių interesų, įvairaus amžiaus  žmonės, ji buvo atvira visuomenei, tad ir temos  buvo įvairios: skautybės elementai, interaktvūs užsiėmimai, savanorystės psichologija, vertybių ugdymas, istorija, pilietiškumas.

Dalis pranešimų buvo paruošti, remiantis Tautinės stovyklos „Laužų karta 2018“ atliktu sociologiniu skautų tyrimu, juos skaitė žymūs Lietuvos skautai  mokslininkai ir praktikai– Giedrius Vigelis, Neringa Kurapkaitienė ir kiti. Malonu buvo sutikti ir kuršėniškę Eglę Verseckaitę.

Kuršėnų skautai dėkingi Lauryno Ivinskio gimnazijos direktoriaus  pavaduotojai Romai Albrikienei, Šiaulių rajono savivaldybei už galimybę nuvykti į konferenciją, organizatoriams už naudingas žinias, informaciniams rėmėjams – „Kuršėnų krašto žinios“, kursenai.lt, siauliuraj. lt . Visiems linkime: skautiškai –  budėkime!

Ieva ŠUKYTĖ

Žemaitijos skautų organizacijos  Kuršėnų Perkūno draugovės skiltininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts