Kaziuko šurmulys vėl džiugino visus   

Daugėlių lopšelyje-darželyje ir vėl smagu. Per Užgavėnes išviję žiemą, vaikai  kartu su visais bendruomenės narais sugužėjo į ,,Kaziuko mugę“- ,,Gurgu, gurgu į Kaziuko turgų“.

Visus susirinkusius pasveikino ,,Kiškučių“ grupės ugdytiniai atvykę vežimaičiu su Kaziuku ir Kazyte. Savo pasirodymu nudžiugino mažieji mūsų svečiai, Kuršėnų Vaikų globos namų ugdytiniai. Pasisakė  šventėn atvykęs tautodailininkas Vidmantas Vertelis, Kuršėnų kūrybos namų liaudies meistrė Marytė Janulienė.

Pavasarėlis – V. Jagminienė, prieš pradedant, turgaus šurmulį, pakvietė visus susipažinti  kaip gimsta daiktai, prisilietus darbščioms kūrybingo žmogaus rankoms. Visi šventės dalyviai apsilankė keturiose kūrybinėse dirbtuvėlėse, kur klausė, stebėjo ir patys bandė padaryti darbelius.

Tautodailininkas V. Vertelis supažindino kaip padaromi daiktai iš molio ir visi pabandė ką nors lipdyti. Su pynėja Maryte aptarė jos atsineštus nupintus darbelius(gyvūnus, gėles), patys pynė iš vytelių. Ugdytinių Igno ir Ugniaus mama Kristina vaikams pasakojo ir parodė kaip lieti (pasigaminti) kvapnią žvakutę. Marko mama Zinaida mokė pasidaryti lininių servetėlių. Visos veiklos tiesiog užbūrė ugdytinius ir jų mamas.

Po stebėjimo ir pabandymo patiems pasidarbuoti, prasidėjęs mugės šurmulys prilygo tikrai ,,Kaziuko mugei“.  Čia buvo visko puokštelių, įvairiausių gėlių, margučių, karolių, apyrankių, paukštelių, vištelių ir dar daug įvairiausių dirbinių.  Pirko pardavė, derėjosi, keitėsi, dovanojo, aptarinėjo, skaičiavo. Visi buvo taip užsiėmę, kad net nepastebėjo, jog prekių liko mažai, o bendravimas vis dar aktyvus, niekas nenorėjo skirstytis. Kažką įsigiję, tuoj pat džiaugėsi, visiems rodė susėdę ant kėdučių ar sutūpę tiesiog ant grindų.

Ši šventė savita, tai ne tik prekyba savo dirbinėliais, bet ir akiračio plėtimas, joje galima pastebėti ugdytinių gebėjimą su visais komunikuoti, pasitikėti savimi, bandyti susitarti. Čia pastebimos ir pirmosios verslumo užuomazgos.  Smagus ir šiltas bendravimas  suteikia daug džiugių emocijų.

Virginija JAGMINIENĖ

priešmokyklinio ugdymo pedagogė-metodininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts