Karatė turnyre Kuršėnuose šeimininkų pergalė

Praėjusį savaitgalį Kuršėnuose buvo surengtas turnyras „Kuršėnų Kyokushin karatė taurė 2017“, kuriame daugiausia aukso medalių susižėrė vietos sportininkai.

Turnyras prasidėjo komandų paradu. Po trumpų sveikinimų ir palinkėjimų sportininkams gražios kovos, prie dviejų kilimų (tatamių) prasidėjo kovos.

Varžybose dalyvavo 7-14 metų vaikai ir jaunučiai iš Kuršėnų DAO, Panevėžio „Argus“, Vilniaus „Ippon“, Šiaulių „Tori“ ir Jurbarko „Kumite“ klubų, kurie buvo suskirstyti į 14 kategorijų.

Mergaičių iki 8 metų ir 30 kilogramų svorio kategorijoje kuršėniškė Teodora Kaveckaitė, įveikusi Veroniką Bartusevičiūtę iš „Ippon“. Mergaičių iki 9 metų ir 35 kilogramų svorio kategorijoje dvi pergales pasiekė Eva Lazurkevičiūtė, o antrąją vietą iškovojo kuršėniškė Mėta Salygaitė, pasiekusi vieną pergalę. 12-14 metų ir 60 kilogramų svorio kategorijoje Sofija Šiuipytė iš Šiaulių „Tori“ nugalėjo kuršėniškę Miglę Masiulytę.

Berniukų iki 9 metų ir 30 kilogramų svorio kategorijoje čempionu tapo Rafal Dorniak iš „Ippon“, finale įveikęs antroje vietoje likusį DAO karatistą Igną Kybartą. Berniukų iki 11 metų ir 30 kilogramų svorio kategorijoje nugalėjo vilnietis Ernestas Pašakarnis, finalinėje kovoje įveikęs Matą Žilaitį iš Jurbarko „Kumite“. Berniukų iki 11 metų ir 35 kilogramų svorio grupėje finale jurbarkietis Ąžuolas Kaubrys įveikė Robertą Choružij iš „Ippon“ ir tapo čempionu.

Berniukų 8-11 metų ir 35 kilogramų svorio grupėje Ervinas Juškelis iš „Ippon“. Finalinėje kovoje jis įveikė kuršėniškį Silvijų Žemecką. 10 metų ir 40 kilogramų svorio berniukų grupėje Titas Černiauskas iš Kuršėnų DAO, kuris finale įveikė šiaulietį Klaidą Kotlov.

Berniukų 14 metų ir 40 kilogramų svorio grupėje aukso medaliu džiaugėsi Nikita Oleinikov iš „Ippon“, kuris finalinėje kovoje įveikė kuršėniškį Geraldą Dvarioną. Berniukų iki 14 metų ir 45 kilogramų svorio grupėje čempionu tapo Vakaris Kaveckas, finalinėje kovoje įveikęs Nikitą Sergeev iš „Tori“. Berniukų iki 14 metų ir 50 kilogramų svorio grupėje pergalę šventė Julius Simonovičius iš DAO, finale įveikęs Luką Svešnikovą iš „Ippon“. Berniukų iki 12 metų ir 60 kilogramų svorio grupėje čempionu tapo kuršėniškis Tomas Mituzas, kuris finalinėje kovoje nugalėjo jurbarkietį Matą Matoną.

Atkakliausia finalinė dvikova vyko 12-14 metų amžiaus ir mažiau nei 65 kilogramų svorio grupėje. Kuršėniškio Gvido Rimkaus ir jurbarkiečio Eimanto Jakubaičio finalinėje kovoje prireikė net kelių pratęsimų kol teisėjai pripažino G. Rimkaus pergalę. Berniukų 13-14 metų amžiaus ir virš 65 kilogramų svorio grupėje taip pat po kelių pratęsimų finale pergalę šventė Lukas Neimantas iš Kuršėnų DAO, nugalėjęs bendraklubį Kostą Čaplinską.

Ir G. Rimkui, ir L. Neimantui kovose dėl čempiono titulų teko patyrę kovotojai, nes beveik visoms kovoms prireikė pratęsimų.

Pasak varžybų dalyvių, kurių buvo per šimtą, varžybos buvo puikiai organizuotos, ko, pasak  trenerio Valdemaro Mitkaus, nebūtų pavykę padaryti be gerai dirbusios Kuršėnų „Kyokushin karatė klubo DAO“ komandos ir atvykusių teisėjų. Turnyro prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, kuriuos parūpino Kuršėnų sporto mokykla.

Šiuo renginiu Kuršėnų „Kyokushin karatė klubas DAO“ užbaigė 2017 metų Šiaulių rajono savivaldybės projektą „Sportuok Kyokushin karate ir lavink savo kūną bei dvasią“.