Taromatai ir taros surinkimo punktai nebepriims UAB „Butautų dvaro bravoras“ gėrimų pakuočių

Užstato sistemoje dalyvaujantis gėrimų gamintojas UAB „Butautų dvaro bravoras“ jau ilgą laiką nevykdo finansinių įsipareigojimų sistemai. Negaudama užstato lėšų, ne pelno siekianti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) nuo rugpjūčio 28 d. stabdo sutartį su minėta įmone ir nebepriims jos pakuočių. Gyventojai raginami iki minėtos datos priduoti visas turimas šio gamintojo pakuotes.

 

Piktnaudžiauja sistema

Jau 2 metus Lietuvoje sėkmingai veikianti užstato sistema yra priklausoma nuo glaudaus gamintojų, pardavėjų bei USAD bendradarbiavimo. Pardavę savo produkciją, gėrimų gamintojai kartu su pelnu gauna ir užstato lėšų – jos perduodamos USAD, kuris organizuoja lėšų paskirstymą pakuotes grąžinusiems gyventojams.

USAD vadovas Gintaras Varnas sako, kad per šį laiką būdavo situacijų, kuomet kuris nors gėrimų gamintojas vėluodavo atsiskaityti, bet susidariusias problemas išspręsti pavykdavo. Šįkart taip neįvyko.

„Stabdyti pakuočių priėmimą nusprendėme pirmą kartą. Tai gana drastiškas žingsnis ir, deja, gyventojams jis gali sukelti nepatogumų. UAB „Butautų dvaro bravoras“ jau daugiau kaip metus nepervedė užstato lėšų. Nors tuo pat metu įmonė ir toliau nuolat gauna lėšų, kurios turi būti perduodamos pakuotes grąžinusiems pirkėjams.

Tai – vartotojų apgaudinėjimas ir piktnaudžiavimas sistema. Akivaizdu, kad tokia situacija ilgai tęstis negali, nes negaudami užstato lėšų, neturime ką grąžinti,“ – tvirtina G. Varnas.

 

Ragina sugrąžinti pakuotes

USAD vadovas sako apgailestaujantis dėl gyventojams galinčių kilti nepatogumų. Šiuo metu vartotojai dar turi nemažai laiko priduoti turimas „Butautų dvaro bravoro“ gaminamų gėrimų pakuotes ­– iki rugpjūčio 28 d. jos bus priimamos visuose taromatuose bei taros surinkimo punktuose.

G. Varnas pabrėžia, kad nors šios gamintojų pakuotės sudaro nežymią visų užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių dalį – ji kiek didesnė nei 0,01 proc. – tačiau USAD yra ne pelno siekianti organizacija ir savo lėšomis negali kompensuoti nuostolių, patiriamų dėl įsipareigojimų nevykdančių įmonių. USAD vadovas patikino, jeigu „Butautų dvaro bravoras“ atsiskaitys, įmonės pakuočių priėmimas bus atnaujintas.

 

Daugiau informacijos:

Simona Vaičikauskė

+370 614 58997

simona.vaicikauske@vipcommunications.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts